SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2023 15:11

Zafer Yerli Ak Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Zafer Yerli Ak Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

28. dönem milletvekilliği için Orman Yüksek Mühendisi Zafer Yerli AK Parti'den aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

Yüksek Mühendis Zafer Yerli’nin özgeçmişi;

“15.02.1980 Artvin ili Yusufeli ilçesi Zeytincik Köyü Doğumluyum. İlk Öğrenimimi Yusufeli İlçesine bağlı Zeytincik Köyünde tamamladım. 1990 yılından beri Artvin Merkez de ikamet etmekteyim. 1996 yılında Artvin Endüstri Meslek Lisesi, 2002 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi, 2012 yılında da Artvin Çoruh Üniversitesi (Yüksek Lisans) Mezunu olarak eğitim hayatımı Orman Yüksek Mühendisi olarak tamamladım. 2006 yılında kurmuş olduğum Mühendislik Proje ve Danışmanlık Firmam da Özel sektörde aktif olarak 17 yıldır hizmet vermekteyim ve halen devam etmektedir.

 2002 yılında Ak Parti Artvin il gençlik kolları yönetimi görevi ile başladığım siyasi hayatımı, İlçe yönetimi, İl Yönetimi daha sonra 2014-2019 Artvin Belediye Meclis Üyesi ve en son Ak Parti Artvin İl Başkanlığından aday adayı olmam münasebet ile istifa ettim.

 MÜSİAD Artvin Şubesinin kurucularından olup, halen aktif olarak yönetim kurulundaki görevime devam etmekteyim. TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezine bağlı Erzurum Şubesi Yönetiminde 2012 yılından beri aktif olarak görev almaktayım ve halen görevimiz devam ediyor.

 Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Aktif olarak Artvin merkezde Yerli Ormancılık Proje Enerji Danışmanlık İnş. Ltd. Şti firmasının sahibi olarak hizmet vermekteyim.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber