YEREL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 12:01   Güncelleme : 31-08-2021 12:01

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkanı Turan Şentürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Şentürk, yayınladığı mesajda, 30 Ağustos’un destansı bir mücadelenin zaferle taçlandığı gün olduğunu söyleyerek, “Atatürk’ün, ‘Bağımsızlık Benim Karakterimdir’ sözü Türk Milleti’nin yaşam felsefesinin en yalın özetidir. Biz tarihte hiçbir zaman esaret altında yaşamadık” dedi.

Başkan Şentürk, 30 Ağustos Zaferi’nin 99'inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, bu zaferin, Türk milletinin omuz omuza mücadele vererek kazandığı ve tarihe altın harflerle yazdırdığı önemli bir başarı hikâyesi olduğunu belirtti. Başkan Şentürk, Türk Milleti’nin tarih boyunca her zaman haksızlıklar karşısında sağlam ve güçlü adımlarla dimdik durmayı başarmış bir millet olduğunu ifade ederek “Bu zafer, yüce Türk milletinin neler başarabileceğinin en güzel örneklerinden birisidir” dedi.

Şentürk son olarak şu ifadelere yer verdi, "Bu zaferle birlikte ülkemiz dünyaya çok önemli bir mesaj vermiştir. Bu mesaj, insanca yaşamanın bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğidir. Bu zaferle birlikte, ülkemiz sadece askeri bir savaşı kazanmakla kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, tarihi şanlı destanlarla dolu Türk Milleti olarak, 30 Ağustos 1922’de elde ettiğimiz bu büyük zaferin 99. Yıldönümünü bir kez daha gururla kutluyor bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi minnet şükran ve rahmetle anıyoruz"