Yerel
Giriş Tarihi : 31-10-2022 10:37

Yusufeli’nde Cumhuriyet Coşkusu

Yusufeli’nde Cumhuriyet Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yılı bugün Yusufeli Yeni Spor Salonunda düzenlenen program ile kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Kaymakamlık makamında Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan ve Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in protokol kabulü ve tebrigatları ile başladı. Daha sonra Kapalı Spor Salonuna geçildi. Buradaki program Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan’ın tören konuşması, okulların tören geçişi ile öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine binaen okunan şiirler ile devam etti.

Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan ve Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamaları ile program sona erdi.

Tören sonrasında duygularını dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümü vesilesiyle bu müstesna vatanı canları pahasına savunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Rabbim mekânlarını cennet eylesin”dedi.

Program sonrasında Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen koşu, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve Yusufeli Cumhuriyet Başsavcısı tarafından hediyeleri takdim edildi.

Yusufeli Belediyesi

Artvin'de HaberArtvin'de Haber