YEREL
Giriş Tarihi : 20-10-2021 13:04   Güncelleme : 20-10-2021 13:04

Yusuf Yüksel Camisi Açıldı

Yusuf Yüksel Camisi Açıldı

Borçka’da Borçkalı hayırsever Yusuf Yüksel ile vatandaşların katkılarıyla yaptırılan Yusuf yüksel camisi yapılan açılış töreni ile hizmete açıldı.

Borçka İlçesindeki Aydınlar Mahallesi’nde yaptırılan ve hayırsever Yusuf Yüksel’in adının verildiği camide Kur-an Kursu, gençlik merkezi, konferans salonu ve misafirhane gibi sosyal alanlarda vatandaşlara hizmet verecek.

Caminin açılışında konuşan Vali Yılmaz Doruk, açılışı yapılan Yusuf Yüksel Camisi’nin hayırlı olmasını diledi.

Caminin inşasında büyük katkısı olan Yusuf Yüksel ve diğer hayırseverlere teşekkür eden Doruk, “Peygamber efendimiz (S.A.V.) bir hadisi şeriflerinde: “Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah-u Teâlâ’nın da ona cennette bir ev inşa edeceğini” müjdeliyor.

Mescitlere sahip çıkmamız, onları imar ve ihya etmemiz önemli. Bunun yolu da camilerimizi ibadet ve ilimle birlikte hayatımızın merkezi haline getirmekten geçiyor. Cami, dayanışmanın kardeşliğin mekanıdır. Hiçbir ayrım yapmadan yaradılanı yaradandan ötürü sevdiğimiz evrensel kardeşliğimiz evvela camilerde vücut bulur. Bir millet bütün renkleriyle kardeş olduğunun bilincine camilerde varır. Bunun için cemaati olmayan her cami ne kadar görkemli olursa olsun yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahsun kalmaya mahkumdur. Gençlerimiz başta olmak üzere bölge insanının Yusuf Yüksel Camini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle bugün açılışını yapacağımız camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Vali Doruk, konuşmaların ardından caminin yapımında büyük destekleri olan hayırsever Yusuf Yüksel’e Diyanet İşleri Başkanlığı adına teşekkür belgesi takdim etti.

Kurdele kesimiyle açılışı yapılan camide bir süre incelemelerde bulunan Valimiz Doruk, İl Müftüsü Hasan Güneş’ten bildi aldı.

Programın devamında din görevlilerince Kur-an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Açılış törenine Valimiz Yılmaz Doruk’un yanı sıra Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Müftüsü Hasan Güneş, Borçkalı Hayırsever Yusuf Yüksel, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.