YEREL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 17:50   Güncelleme : 09-10-2021 18:00

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR VAR MI

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR VAR MI

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ardanuç ilçesinin genelinde ve özellikle bazı köylerinde çekirge sürülerinin istilasına uğranılması ve tarlalardaki ürünlerin zarar görmesine dair Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması talebiyle Türkiye Büyük Milletmeclisi’ne soru önergesinde bulundu.

Milletvekili Bayraktutan’ın 1 Ekim 2021 tarihinde Meclis Başkanlığı’na sunduğusoru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

Artvin ili Ardanuç İlçesi genelinde ve özellikle bazı köylerinde çekirge sürülerinin istilasına uğranıldığı,  tarlalarda ürünlerin zarar gördüğü, ekili ve dikili arazilerinin büyük bölümünde maddi kayıpların yaşandığı Ardanuç Halkı tarafından dile getirilmektedir. İlgili tarım arazilerin ilaçlanması, mevcutta ortaya çıkan zararların tespit edilerek ve Ardanuç Halkının mağduriyetinin giderilmesini gerekmektedir.

Bu Bağlamda;

  1. Artvin’in Ardanuç ilçesindeki tarım arazilerinde ilgili çekirge istilası nedeniyle ortaya çıkan zarar ne kadardır? Bu zararların karşılanması adına bir çalışmanız mevcut mudur?
  1. Ardanuç İlçesinde çekirge istilası nedeniyle arazileri, ekinleri, hasatları zarar gören vatandaşlarımıza hangi destekler verilmiştir?
  1. Ardanuç İlçesi genelinde ilgili çekirge istilalarını önlemek adına Bakanlığınız nezdinde yürütülen çalışmalar nelerdir?”