YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 17:35   Güncelleme : 13-12-2021 17:35

Yürekler Ağza Geldi

Yürekler Ağza Geldi

Çayağzı Mahallesinde faaliyet gösteren ‘Fabrika Kafede’ 12 Aralık Pazar günü gece saat 22.00 sularında çıkan yangının sebebi henüz belli değilken yaralananlar Rize, Trabzon ve Erzurum'a ambulanslarla sevk edildikleri hastanede tedavi görmeye devam ediyor.

 ‘Fabrika Kafede’ 12 Aralık Pazar günü gece saat 22.00 sularında çıkan yangının ardından yaralanan 12 kişi ambulanslarla önce Artvin Devlet Hastanesi’ne, ardından hastanede yanık ünitesi olmadığından Rize, Trabzon ve Erzurum sevk edildiler.

Alınan ilk bilgiye göre 12.12.2021 günü 22.00 sıralarında Çayağzı Mahallesinde bulunan Fabrika Kafe isimli iş yerinde meydana gelen yangın konusu ile ilgili Artvin Devlet Hastanesine getirilen 12 şahsın 8’i çevre illerde bulunan hastanelere diğer 4 şahıs ise Artvin Devlet Hastanesi Acil Servisinde tedavi altına alındı. 12 şahıstan bilinen 7 şahıs şu anda entübe durumda ve hayati tehlikesi mevcut.

Artvin Devlet Hastanesinde tedavisi devam eden; Doğan Balcı’nın yüz ve ellerinde yanıklar mevcutken İlkgün Yurdakul’un ise alnında ve elinde yanıklar bulunuyor. İş yeri çalışanı Suay Karaca dumandan zehirlenmeden dolayı tedavi görüyor ve Fabrika Kafede garson olarak çalışan Batuhan Kösa’nın da tedavisine devam ediliyor.

Çevre illere sevk olan hastaların içinde hayati tehlikesi bulunanlar olduğu belirtildi. Erzurum’da tedavisi devam eden Olgun Bayrak’ın sırtında ellerinde ve yüzünde yanıklar var ve hayati tehlikesi devam ediyor.

Trabzon’a sevk edilen Burak Özer ve Ali Demirci’nin alınan bilgilere göre hayati tehlikesi mevcut.İş Yeri İşletme Ortağı Tufan Gürakar’ın da yüz ve ellerinde yanık olduğu ve tedavisine ayakta devam edildiği belirtildi.

Rize’ye sevk edilen Tugay Torun’un el, yüz ve kollarında yanıklar olduğu belirtilirken, Fabrika Kafe İş Yeri İşletmecisi Tolga Topal’ın ise el, yüz ve dizinde yanıkları olduğu, hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Erzurum’a sev edilen Teras Kafe Restoran İşletme Sahibi Olcay Polat’ın yüz ve göğsünde yanıklar olduğu belirtilirken Fabrika Kafe’de garson olarak çalışan Eda Güngör’ün el ve göğsünde yanıklar olduğu bildirildi.

Fabrika Kafe’nin dün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise “Yaşadığımız bu olumsuz süreçte yaralı olan kardeşlerimiz, arkadaşlarımız sağlık sorunları nedeniyle yaralı durumda iken itiraf sayfalarında profesyonel kişilerin denetimleri sürüp, nihai sonuç ortada yok iken hiçbir akıl ve ilime sığmayacak haksız dedikoduların ortaya atılması yüreği yanan bunca insanı zan altında bırakmaktan öte değildir. Bütün yaralı kardeşlerimizin sağlığı bizim için her şeyin önünde gelmektedir.

Eğlence kulüplerinin ve birçok mekânın kullanmakta olduğu iç mekân ürünlerinin dışında bir ürün kullanılmıştır.

Yaşadığımız bu olayın profesyonel incelemeler sonuçlanana kadar dedikodulara mahal verecek şekilde karşı durulması yaralı arkadaşlarımızın ayağa kalktığı güne kadar insanlık vazifesidir” denildi.

Artvin’de Haber Gazetesi olarak çıkan yangında yaralanan 12 vatandaşımıza geçmiş olsun diyerek acil şifalar dileriz.

Dilan Şahinbaş