YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 11:17   Güncelleme : 07-01-2022 11:17

YILIN BARO BAŞKANI AYLA VARAN

YILIN BARO BAŞKANI AYLA VARAN

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, Ener Hukuk Akademisi tarafından 2021 yılında yapılan anket çalışmasında Yılın Baro Başkanı olarak belirlendi.

Ener Hukuk Akademisi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla Google üzerinden oluşturulan anket araştırması sonucunda 2021 yılının en popüler avukatı Artvin Baro Başkanı Ayla Varan oldu.

Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Artvin Baro Başkanı Ayla Varanbütün hukukçular olarak bir ve eşit olduklarını söyledi. Ayla varan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ener Hukuk Akademisi bir farkındalık yaratmak istemiş, bizimde aslında final aşamasından sonra haberimiz oldu. Ben kendileriyle telefon üzerinden konuştum; nasıl bir çalışma olduğu hakkında bilgi edindim. Google üzerinden bir anket oluşturduklarını benim de ilk baştan itibaren öne çıktığımı söylediEner Akademi'den Mustafa Bey. Sebebini bende merak ettim aslında.Biz barolarımızı 81 olarak kabul ediyoruz, 81 Baro içerisinde çok popüler biri olmadığımı söyledim. Neden kaynaklandığını da sorduğumda, biz de sizleri tanımıyoruz anket üzerinde yılın baro başkanı seçildiniz dediler.En kısa süre içerisinde Artvin'e geleceklerini de söylediler.Böyle bir ankette yılın baro başkanı seçildim. Görüşüm şudur ki hiçbir hukukçu meslektaşımın birbirinden hukukun üstünlüğünü kılma anlamında üstün olduğunu düşünmüyorum, böyle bir üstünlüğümüz yok. Bu bir anket çalışması. Hiçbir hukukçunun, kıdemlisinin kıdemsizden farkı yok.Bir kadın baro başkanı olarak kadının erkekten farkı yok. Biz hukukçular hepimiz biriz, eşitiz.Bu da böyle bir hoşluk oldu benim içinde. Teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

Dilan Şahinbaş