YEREL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 11:15   Güncelleme : 10-07-2021 11:15

Yıldız’dan Açıklama

33 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız Kurban alanında yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldız’dan Açıklama

Özel hizmet

Yıldız, “Şehir içi dolmuşçular kooperatifi olarak mübarek Kurban Bayramının yaklaşması nedeni ile öncelikle tüm insanlarımızın bayramını kutlarız. Artvin Belediye Başkanlığının kurban Pazar yerinin Cezaevi arkasında tanzim etmiş olması nedeni ile 10.07.2021 Cumartesi gününden itibaren kurban pazarına hizmet etmek üzere nöbetçi araç sistemini koyduk. Çarşıdan ve yukarı mahallelerden gelen vatandaşlarımız ile aşağı mahallelerden gelen yani kurban pazarına giden vatandaşlarımızı Cezaevi arkasında indirerek nöbetçi aracımız tarafından kurban yerine gitmeleri sağlanması için çalışmalarımız yapıldı. Sabah 8’den akşam 7’ye kadar hizmet vereceğiz. Giden vatandaşlarımızı götürüp gelenleri de oradan alıp getirerek toplu taşıma aracına vererek ulaşım akışını sağlayacağız. Araçlarımız Cumartesi’nden itibaren başlayarak bayramın 1’nci günü kurban kesim yerinin de orada olması nedeni ile 10 gün nöbetçi aracımız Cezaevi ile kurban pazarı arasında hizmet verecektir gelenleri götürecek, gidenleri de getirip toplu taşıma aracına verecektir ” diye konuştu.

Pazar yoğunluğu

Yıldız, Kurban Bayramı’nda verilecek olan hizmetin yoğunlukla ilgisine yönelik şu açıklamalarda bulundu “güzergahımızın dışarısında olması nedeni ile 1km yakın bir alan olduğundan dolayı vatandaşlarımız yoğunluk olsa bile sıcağın altında yorulmasın diye bu güzergahlarda toplu taşıma yapmamız gereği ile bu görevi de Belediye Başkanımızın ricası ve talimatı ile vatandaşlarımızın yaya gitmemesi için nöbetçi aracımızı koyarak bütün vatandaşlarımıza hizmet etme konusunu bu şekilde üstlendik. Ulaşım fiyatı yok, aşağıdan binen vatandaşlarımız bir dolmuş fiyatı ödeyerek Cezaevinden kurban pazarına nöbetçi aracımız götürecektir ve herhangi bir ücret alınmayacaktır yani Cezaevinden kurban pazarına gidecek olan nöbetçi araca binecek olan vatandaşlarımızdan ücret alınmayacaktır sadece dediğim gibi tek ücret ile geleceklerdir ilk bindikleri araca verdikleri miktar yine aynı olacaktır 2’nci araçtan ücret alınmıyor. Ülkemizde bulunan covid-19 salgını nedeni ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini bu aşamada devletimizin yoğunlaştırmış olduğu aşıları yaptırmalarını vatandaşlarımıza öneriyorum bu bağlamda Pazar yerinde zor şartlarda hizmet veren besici esnafımızı emeklerinden dolayı tebrik ediyoruz ” dedi.