GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 12:01   Güncelleme : 23-01-2023 14:40

Yeniden Refah Partisi’nden büyük tepki

Yeniden Refah Partisi’nden büyük tepki

Yeniden Refah Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Kaya İsveç'te aşırı sağcı Rasmus Paludan tarafından Kur'an-ı Kerim yakılmasını kınadı.

Kaya yayınladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye ile İsveç arasında NATO üyelik görüşmeleri devam ederken İsveç ve Danimarka vatandaşlığı bulunan Rasmus Paludan isimli siyasetçinin Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği yakınlarında Kuran yakması tansiyonu yükseltti.

İsveçliırkçısiyasetçiRasmusPaludan,İsveçmakamlarınınverdiğiizinleTürkBüyükelçiliğiönündeKur’an'ıKerim’i yaktı. Bu hadsiz eylemi lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. İslami değerlerimize ve Müslümanlara olan saldırılar sadece İsveç’te değil. Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi yetkilileri,Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’e (sav)hakaret içerikli ifadeler kullanılıyor, İsrail’de,Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlar katlediliyor, Kanada’da Camiden çıkan cemaate ateş ediliyor, Fransa’dabaşörtüsütakankadınlartartaklanıyorvehakaretediliyor,DoğuTürkistan’daMüslümanlaraişkenceleryapılıyorvekatlediliyor. Maalesef bu örnekleri saymakla bitiremeyiz.

Özellikle son dönemlerde İslam düşmanlığının artması,dini değerlerimizeyapılanalçaksaldırılarkarşısındaMüslümanaleminibirlik olmaya ve bu alçaklıklara son vermek için en güçlü şekilde yaptırımlar uygulamaya davet ediyoruz. Bizler, Yeniden Refah Partili Gençler olarak dinimizi hedef alan bu kirli zihinlere karşı gereken mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimize söz veriyoruz.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber