SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2023 17:05

Yeniden Refah Partisi gençlerin yanında olacak

Yeniden Refah Partisi gençlerin yanında olacak

Yeniden refah partisi Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Nazmiye Gür, partinin gençlik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gür açıklamasında “Yeniden refah iktidarında Genel başkanımız Sayın Dr. Fatih ERBAKAN gençlerimizi ön plana çıkarıyor.

Ülkemizde Yaşanan olumsuz gelişmelerin ekonomi istihdam sorunu başta olmak üzere ülke gençliği üzerindeki olumsuz etkilerine karşı gençlerimizi psikolojik olarak destekleyeceğiz. Genel sağlık sigortası uygulamasından olumsuz etkilenen gençlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi ve sosyal yardımlardan gençlerimizin hak ettiği payı almaları sağlanacaktır.

TBMM milli eğitim kültür gençlik spor komisyonunun yapısal ve işlevsel sorunları ele alınacaktır. Uluslararası gençlik organizasyonları ile ilişkiler sağlanacaktır. Eğitim kurumlarındaki nitelik sorununa son verilecektir. Çalışan gençlik üreten Türkiye’nin motor gücü olacaktır gençlerimizin sivil toplum kültürüne sahip bireyler olarak yetişimleri önemsenecektir.

Eğitim ve öğretim kurumlarında gençlerimizin yaşadığı uygulama ve pratik eksikliğine son verilmesi için YÖK ve MEB ile ortak projelere imza atılacaktır. Sosyal bilimler ve İİBF öğrencilerinin uygulanma ve pratik sorununa son verilecektir. Manevi kalkınmanın önemi ve müfredat takibi yapılacaktır.

Eğitim hayatı devam eden genclerımızınden 30 yaşında kadar İnternet aboneliklerinde vergi alınmayacaktır. Maddi durumu iyi olmayan gençlerimize iş hayatına atılırken destek olacağız. Gençlik iletişim merkezi kurulacak öğrenci kredi ve burs imkânları geliştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber