YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 12:59   Güncelleme : 08-04-2021 12:59

Yeniden Furkan Başkan

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde il genel meclis başkanlığına seçilen Furkan Çakmak başkanlık süresinin dolmasının ardından yapılan seçimde tek aday olduğu seçimde tekrardan il genel meclis başkanlığına seçildi.

Yeniden Furkan Başkan

İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak’ın başkanlık süresinin dolması sebebiyle yeniden seçime gidilerek başkan seçilen Çakmak düşüncülerini anlattı.

Düşüncelerini anlatan Furkan Çakmak şu ifadelere yer verdi: “31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra ki ilk toplantıda AK Parti grubu adına il genel meclis üyesi arkadaşlarım, il başkanım ve milletvekilimizin teveccühü grup toplantısında aday olarak gösterilmem uygun görüldü. Bizde meclis başkanlığı 2+1 yıllık oluyor. 2 yılımızı dün itibariyle doldurduk. Dolayısıyla  2 yıllık süremizin dolması sebebiyle AK Parti grubu olarak arkadaşlarımın teveccühü ile tek aday olarak tekrardan devam etmem noktasında il başkanımız, milletvekilimiz ve meclis üyesi arkadaşlarımın onayıyla tek aday olarak seçime girdik. Tekrardan beni meclis başkanlığı görevine layık gören il başkanıma, milletvekilime, cumhurbaşkanı başdanışmanımıza ve grubumuzda beni destekleyen aday gösterilmeme vesile olan daha sonra da seçimde oy kullanıp beni meclis başkanlığı görevine getiren aynı zamanda cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi il başkanıma, MHP’nin Murgul il genel meclis üyesine teşekkür ediyorum.

Bu seçimler demokrasimizin olmazsa olmazı. Tekrardan önümüzdeki 3 yıl için görevi almış bulunmaktayım. Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde çok ciddi çalışmalarımız oldu. Turizm anlamında bütün özel idare yatırımlar anlamında yaptığımız birçok iş var. Bu yarım kalan çalışmalarımıza ara vermeden, hız kesmeden devam edeceğiz. Bu vesileyle ilimizde de çok ciddi yatırımlar da yapıyoruz. Bu yatırımların ilimize aktarılması noktasında milletvekilimiz Erkan Balta’ya, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İsrafil Kışla’ya ve Artvin’de yerelde il başkanımız Fatih Tahtalı’ya çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu hizmetlerimizde bizlerle beraber Artvin valimiz Yılmaz Doruk Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Diğer bütün alanlarda çalıştığımız müdürlerimiz, il özel idaresi genel sekreterimizden mutfakta çalışan personele kadar herkesin emeği çok büyük hepsine teşekkür ediyorum.

Coğrafyamız zor Artvin genelinde 7500 yol ağımız var. 320 tane köyümüz var. 550 tane hizmet noktamız var. Dolayısıyla bu anlamda diğer illere göre dezavantajımız olsa da sahadaki çalışmalarımızla hem il özel idaremiz hem ilçe özel idarelerimiz bütün ekiplerimiz sahada Allah’ın izniyle güzel çalışmalar yapıyoruz.

Turizm anlamında da çok ciddi yatırımlarımız var. Yaklaşık 1 yıl öncesinde başlamış olan şuan nihai aşamasına geldiğimiz Borçka-Karagöl-İbrikli de iskelemiz tamamlandı. İki tane teknemizi suya indirdik. Onun dışında Kaledibi’ndeki  iskelemiz tamamlandı bitmek üzere. Oradan deriner barajı müzesi, yaban hayvanat müzesi, merkez ilçe de planladığımız gastronomi müzesi bu şekilde yavaş yavaş tüm çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah önümüzdeki 6. ay itibariyle valimiz müsaadesiyle lansman toplantımızı yaparak ilimizde çok ciddi turizm alanlarını hizmete açmış olacağız. Bunlar da tabii ki hem yerli hem yabancı turistin gelmesinde etkili olacaktır.

Tabii ülkemizdeki her il gibi bizde pandemi sebebiyle zor dönemlerden geçiyoruz. Bu anlamda da İnşallah önümüzdeki kısa zaman içerisinde bu illet hastalıktan kurtulursak başarılı olamamak için bir sebep kalmayacak.”