Yerel
Giriş Tarihi : 22-10-2022 10:37

Yeni Yerleşim Yerine Taşınma Süreci Devam Ediyor

Yeni Yerleşim Yerine Taşınma Süreci Devam Ediyor

Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerine taşınma sürecine ilişkin haftalık koordinasyon toplantısı Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Vali Doruk, geçtiğimiz haftalarda başlayan Yusufeli ilçe merkezinin yeni yerleşim yerine taşınma sürecinin devam ettiğini belirterek şunları söyledi;

“Vatandaşlarımız yeni evlerine taşınmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni ilçe merkezimizin cadde ve sokaklarında taşınma hareketliliği var. Taşınma sürecinde vatandaşlarımız Valiliğimizce oluşturulan koordinasyon merkezine başvurarak gerekli yardım ve desteği temin edebilirler. Bugüne kadar 1500 civarında vatandaşımız yeni yerleşim yerindeki evlerinin anahtarını teslim aldı. Bir an önce taşınmak isteyen 1100 civarındaki vatandaşımızda yeni evlerinde elektrik aboneliğini yaptırmış. Biz bir süre suyu ücretsiz vereceğiz. Hali hazırda 400 kadar bize yapılmış taşınma başvurusu var. Bu vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde taşınması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yerleşim yerinde hak sahibi olup değişik nedenle kuraları çekilemeyen 12 vatandaşımız içinde önümüzdeki günlerde kura çekimi yapılacak. Öte yandan okullarımız da 24 Ekim’de yeni yerleşim yerinde eğitim öğretime başlanacak. Bu konuya ilişkin gerekli tüm hazırlıklarımızı gözden geçirdik ve herhangi bir eksiğimiz yok. Gönül rahatlığıyla çocuklarımızın eğitim öğretimini yeni yerleşim yerinde devam ettireceğiz. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Toplantıya Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra AK Parti Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu ve yetkililer katıldı.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber