YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2022 12:47

Yaz ayında karla mücadele

Yaz ayında karla mücadele

Arhavi’nin  Dülgerli Köyü Alaca Göl Yaylası'nda Arhavi Kaymakamlığı'na bağlı İlçe Özel Idaresi tarafından Haziran ayının ortasında yapılan karla mücadele bu sene yağan karın ne denli fazla olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Arhavi AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu tarafından paylaşılan kar mücadelesi halen bu kadar kar mı var dağlarda dedirtti. 12 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen kar mücadelesi şaşkınlığa neden oldu. Yer yer 6 metre yüksekliği ile kar kütlesi Özel İdareye ait iş makinelerince yol güzergahından güçlükle kaldırılırken Artvin'de karla mücadelenin ne denli uzun sürdüğünü de bir kez daha gösterdi.

Artvin İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu tarafından yapılan paylaşımda, " Karla mücadele Ekip bunuda başardı teşekkürler.

Dülgerli köyü Alaca göl yayla güzergahındaki en zor geçit Özel idare ekiplerimizin özverili çalışmasıyla ulaşıma açılmıştır.

Kaymakamımız M.Şerif OLÇAŞ ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. Hayırlı olsun" ifadeleri kullanılırken yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki yayla yolunda halen 6 metreyi aşan kar kütlesi ve bu kütleyi kaldırmaya çalışan iş makinesinin görüntüleri izleyenlere bu vakitte bu kadar kar olur mu dedirtecek.

Haberin Galerisi : Yaz ayında karla mücadele
Artvin'de HaberArtvin'de Haber