YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 10:53   Güncelleme : 13-10-2021 10:53

YAVRULU KÖPERKLER İÇİN

YAVRULU KÖPERKLER İÇİN

Borçka Belediyesi bünyesinde kısırlaştırma ve tedavi merkezimizi hayata geçirene kadar geçecek sürede üremenin devam edip sokaklardaki hayvan popülasyonunun artmaması için doğum yapıp açıkta kalan yavrulu köpekler, tedavisi yapılan köpekler ve kısırlaştırma sonrası bakım-besleme için mezbahane civarında geçici bir alan belirlendi ve bakım yapılan köpeklerin soğuktan etkilenmemeleri için kulübe yaptırıldı.

Borçka Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Belediyemiz bünyesinde kısırlaştırma ve tedavi merkezimizi hayata geçirene kadar geçecek sürede üremenin devam edip sokaklardaki hayvan popülasyonunun artmaması için doğum yapıp açıkta kalan yavrulu köpekler, tedavisi yapılan köpekler ve kısırlaştırma sonrası bakım-besleme için mezbahane civarında geçici bir alan belirlenmiş ve bakım yapılan köpeklerin soğuktan etkilenmemeleri için kulübe yaptırılmıştır.

Yapılan alan köpeklerin toplanıp sürekli orada bakılacak bir barınak değildir. Vatandaşlarımızdan ricamız; yavrulayan ve kalacak yeri olmayan sahipsiz köpekler, kısırlaştırılması veya tedavisi gereken sahipsiz köpekler hariç belediyemizden köpeklerin alınması, toplanması, bu alana konulması vs. gibi isteklerde bulunmamaları ve sahipsiz bu hayvanlara mama desteği sağlanmasıdır.

Ayrıca besleme alanına (kulübelerin bulunduğu alan) giden hayvan severlerin besleme yaptıktan sonra alanın kapısını açık bırakmamaları gerekiyor. Yavrular alan dışına çıkıyor ve yolda ezilme tehlikesi atlatıyor.  Lütfen dikkatli besleme yapalım.

Sokakta bizimle birlikte yaşamını sürdüren diğer canlılar için duyarlı olan herkese teşekkür ederiz.”