YEREL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 10:42   Güncelleme : 08-07-2021 10:42

Yaşayan Matematik: Artvin’e Sayısal Bakış Projesi Başlıyor

Artvin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara “Yaşayan Matematik: Artvin’e Sayısal Bakış” projesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

 Yaşayan Matematik: Artvin’e Sayısal Bakış Projesi Başlıyor

"Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında yapılan çalışmalar ve İlçe Müdürlüklerince yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara, Artvin Valiliği'nce hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortağı olduğu " Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış " projesinin  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın merkezi yönetim bütçe kanunu çerçevesinde onaylanmış olan Sosyal Güdümlü Destek Programı ( SODES ) kapsamında desteklenmeye hak kazandığını belirtti.

Proje kapsamında öğrencilerin sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin pratik bir şekilde kazandırılabilmesi için oluşturulan kamp merkezi binasının il genelindeki öğrencilere hizmet vererek düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacak olan matematik atölyeleri ile destekleneceğini belirten Bürlükkara, “ Yaşayan Matematik: Artvin’e Sayısal Bakış Projesi,  öğrencilerin çağın gereksinimlerine uyum sağlamaları ve gereken edinimleri kazandırılması amacıyla hazırlanmıştır. Proje kapsamında çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek fiziki mekânlar oluşturulacak, sosyal çevreleri çeşitlendirilecektir” dedi.

Bürlükkara açıklamasının devamında "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında 26 Temmuz-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim kampında öğrencilerin pandemi süreci dahilinde hijyen koşullarına uyum sağlayarak 2 gece 3 gün matematik kampında eğlenceli vakit geçireceklerini açıklayarak” “Kamp Süresince 9 ilçemizden kampa katılan 540 öğrencimiz öğretmenleri eşliğinde; doğayla ilişkilendirilmiş başta matematik olmak üzere fen bilimleri, sosyal bilimler, görsel sanatlar (ebru, resim vb.) , drama, müzik, kültürel geziler, uçurtma şenliği, gökyüzü gözlemleri, spor (futbol, basketbol, voleybol turnuvaları vb.) gibi etkinlikler ile hem akademik hem sanatsal ve sosyal becerilerini geliştirebileceklerdir. Kamp faaliyetleri yıl içerisinde de devam edilecektir” dedi ve açıklamasını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ