YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 10:54   Güncelleme : 28-04-2021 13:08

Yardımsever vatandaşlara çağrı

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emine Hekimoğlu, Ramazan Bayramı’nda verilecek zekat, fitre ve fidyeler için yardımsever vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yardımsever vatandaşlara çağrı

Emine Hekimoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:

“Değerli dostlarımız; Ramazan ayı nefsimize hakim olduğumuz, açı, açlığı daha iyi anladığımız, yardımlaşmayı ve paylaşmayı daha yoğun yaşadığımız kıymetli günlerimizdir.

Uzun bir süredir COVID-19 ile mücadelede kısıtlama nedeniyle öğrencilerimizin eğitiminde, halkımızın sosyal, kültürel ve ekonomik hayatında sıkıntılı, zor günler yaşamaktayız. Gerek dinimiz, gerekse insanlık adına birbirimize maddi manevi yardımlar yaparak bu dönemi atlatmada kolaylık sağlayabiliriz. İşte bu yardımlardan biri de Ramazan ayında verdiğimiz fitreler, fidyeler ve zekatlarımızdır. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” sözünü şiar edinmiş olan Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak bu güne dek 170 üniversite öğrencimize eğitim bursu verdik. Kuşkusuz kaynağımız sizler gibi yardımsever, saygıdeğer ve erdemli insanlardan oluşuyor. Bu nedenledir ki; siz dostlarımızın Ramazan Bayramı’nda vereceği fitre, fidye ve zekatları İŞ BANKASI -IBAN 9110- 0461 345 TR 74 0006 4000 0019 1100 4613 45 No’lu burs hesabımıza yatırmalarını talep ediyoruz. Yardımsever tüm dostlarımıza, Koronavirüs ile gecesini gündüzüne katarak özveriyle mücadele eden tüm doktor ve sağlık çalışanlarına yürekten teşekkürler ediyoruz. Evimizde kalarak, hijyen ve sosyal mesafeye de dikkat ederek koronasız günlerde sağlıkla, huzurla, buluşmayı diliyor; Ramazan Bayramı’nızı şimdiden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.“ ifadelerine yer verdi.