Yerel
Giriş Tarihi : 23-03-2023 16:52

“Yardımlar sadece bir gün için değil devamlılık gerektirir”

“Yardımlar sadece bir gün için değil devamlılık gerektirir”

MHP Artvin İl Başkanlığı depremzedeler yararına kermes düzenledi.

MHP Artvin İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanlığı, MHP Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları Artvin İl Başkanlığı geçtiğimiz ay Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşenve on bir ili etkileyen deprem felaketi sonrasında bölgedeki depremzede vatandaşlar için Artvin Valiliği önünde yardım kermesi düzenledi.

Düzenlenen kermeste Artvin yöresine ait el işlemeleri, yiyecekler ve içeceklerin satışı yapılarak toplanan gelir ile deprem bölgesindeki depremzede vatandaşlara destekte bulunulacak.

Kermes esnasında konuşan MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, “Deprem bölgesinde on günlük bir sürecimiz geçti. Biz televizyonlar da gördüğümüzde sadece o anı yaşamaya çalışıyorduk. Oradaki insanlara duyguyu beslemeye, acılarını paylaşmak için manevi değerlerimizi veya maddi yönlerden neler katabiliriz diye uzaktan böyleydi.

Deprem bölgesine gittikten sonra çöken sadece bir bina değil bir insanın hayatı, geleceği, geçmişi bütün her yönü ile çöküklüğünü gördük. Kaybedilen sadece bir can değildi, kaybedilen bir hayat değildi, geleceğe doğru umudun kaybolduğunu, geçmişinde kaybolduğunu gördük. Bu süreçten sonra baktığımızda da çok şükür Türkiye Cumhuriyet Devletinin, Devlet yönetimimiz, Hükümetimiz, Valiliklerimiz, Siyasi partiler, STK’lar bütün her yönü ile vatandaşımız Türk Milleti on bir ildeki deprem bölgesinde yaşanan felaketlere karşılık ellerinden ne geliyorsa maddi manevi bir kampanyalar başlatıldı.

İnsanlar alana gittiler, göçük altındakileri çıkartmaya çalışanlara veya psikolojik destek vermeye her yönünden insanlarımız bu konuda kendilerine yakışan şekilde yaşamaya çalıştı. Ama şu var bir felaket, bir an oluştuğu zaman orada insanlar refleks olarak her şeyi gösterebilir ama bunun devamlılığı esas gerekiyor. Biz de bunun devamlılığının yapılması için tabii ki Artvin valiliğimizin de “Bir Tabak da Sen Koy” programına biz Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak yüz tabak kampanya desteğimizi açıklamıştık. Toplu Milli Kadın Kolları Bizde Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalardan sorumlu Başkan Yardımcımız Göknur Başkanımızla birlikte biz burada Kadınlar olarak da bu kampanyalar da aktif bir şekilde görev alalım dediler.

Bizde KAÇEP Başkanımıza desteklerimizi yaparak buradaki bu çalışmalar da hanımlar böyle güzel bir kampanya ramazan başlangıcındaki arife günümüz de insanlar bu akşam sahurun da yarın akşam iftar yemeğinde oturacakları zaman akıllarında onların da deprem bölgesinde bir iz daha kalsın diye bir kampanya başlattık. Allah Razı Olsun Artvinli hemşerilerimizden burada kampanyamıza destek veriyorlar. İnşallah Türk milleti bu kötü günlerimizi güçlü bir şekilde altından kalkacaktır. Geleceğimizi daha umutlu yıkılmış olan hayalleri daha güzel hayaller kurarak güzel bir hizmet edecektir. Burada ki maksat çok siyaset değil bir değerliliktir” dedi.

Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikalarından(KAÇEP) Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Göknur Yavuz ise yaptığı açıklamada “Çok şükür ilgi depremzedeler olduğu için gerçekten fazla bir ilgi var. Kısa bir sürede böyle bir hazırlık gerçekleştirdik. Bizde Bayanlar olarak ne yapabiliriz diye düşünerek bu çalışmaya girdik. Elimizden geleni yaptık. Bir günlük bir çalışma ama devamı gelecek. Deprem bölgesinde gerçekten yardıma uzun süreli bir ihtiyaç var. Bu ne ilk olacak ne son olacak. Elimizden geldikçe de aralıklı süreçlerle devam ettireceğiz bu kermes düşüncelerimizi.

Satılık olarak bükmeler, baklavalar, pasta, tatlı, tuzlu çay saati gibi yiyeceklerden yaptık. Sıcak pişimiz pişiyor hemen aynı anda servis ediyoruz. El örgüsü yapan arkadaşlar da var. Evden getirdiğimiz anne çeyiz sergilerimizden var. Dediğim gibi bunlar bir günlük olduğu için standımız çok büyük değil ama daha donanımlısını daha büyüğünü ilerleyen zamanlar da gerçekleştireceğiz. Bu kermeste elde edilen gelirin hepsi depremzedelerin yararına ve depremzedelere teslim edilecek rakamlardır” ifadelerini kullandı.

Ayşe Özder

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber