YEREL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 12:11   Güncelleme : 09-10-2021 18:00

YANLIŞ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

YANLIŞ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

Akmercan Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık sosyal medyada dolaşan hatalı bilgilendirmeyi düzeltmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Akmercan Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık, doğalgazın kullanıma başlamasına yönelik sosyal medyada ve yerel medyada yer alan hatalı bilgilendirmelerden dolayı basın açıklaması gerçekleştirdi. Gümüşçıbık, halk arasında farklı bilgiler dolaşabileceğini, insanların doğru bilgiyi kendilerinden alabileceğini vurguladı.

Vatandaşa ve herkese beyan ettikleri, 2021 yılına dair yatırım programları içerisinde ekim ayının başlarında Çarşı Mahallesi'nin doğal gazdan yararlanacağı, kasım ayının ilk haftası gibi de Yeni Mahallenin doğalgaza kavuşacağı bilgisini tekrarlayan Gümüşçıbık açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Takvimimizde herhangi bir değişiklik olmadı. Sizin aracılığınızla müjdeyi verebilirim şu an arkadaşlar Şenol Gıda’nın olduğu yerde çalışmalar tamamlandı, Çarşı Mahallesi’nin tamamına doğalgaz verilmiş oldu. Vatandaşlarımızın yanlış bilgilere tenezzül etmemesini rica ediyoruz. 7 Ekim günü sabahtan itibaren Çarşı Mahallesi'nde ve Orta Mahalle’de tesisatı bitiren vatandaşlar iç tesisat firmalarıyla iletişime geçerlerse doğalgazlarını açmış olacağız.

Geçen hafta Orta Mahalle’nin bir bölümünde aslında doğal gaz kullanılmaya başlandı. Çevresinde doğalgaz kullanan vatandaşlarımız var. Doğalgaz iç tesisat dönüşümlerini tamamlayan vatandaşlarımızın da iç tesisat firmaları ile iletişime geçerek, randevu alması durumunda gaz atılmasında herhangi bir engel yok. 8 Ekim tarihinden itibaren Miralay Şükrü Bey Caddesi, Demircioğlu Sokak, Toprak Sokak Rüzgârlı Sokak, Esentepe Sokak, Şehit Dursun Acar Sokak, Kadir Halvaşi Sokak… Çarşı Mahallesi’ndeki bu sokakların tamamına 7 Ekim akşamı itibariyle doğalgaz sağlandı. 8 Ekim’den itibaren de vatandaşlarımız sözleşmelerini yaparak, iç tesisat firmaları ile de irtibata geçtikten sonra doğalgazı kullanmaya başlayacaklar. Vatandaşlarımızın içleri rahat olsun, bizler vatandaşlarımıza bu bilgileri zamanında aktardık, bunlarla ilgili herhangi bir aksama görünmüyor. Bir haftadır suni bir gündem oluşmuş. Bizim açıklamamız olmayan haberlere itibar etmemeleri bizden bilgi almamaları doğru olacak.”