YEREL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 18:39   Güncelleme : 11-12-2021 18:39

YAD 14. Olağan Genel Kurulu Gerçekleti

YAD 14. Olağan Genel Kurulu Gerçekleti

Yeşil Artvin Derneği (YAD) 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

25 yıldır Cerattepe ve birçok çevre mücadelesinde öncülük yapan Yeşil Artvin Derneği 14. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.

Yeşil Artvin Derneğinde gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Ahmet Biber, SOL Parti Başkan Vekili Mehmet Fatih Keskin, Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, 78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, Or-Koop Başkanı Hasan Yaşar, dernek yöneticileri ve üyeleri katılım gösterdi.

Artvin Barosu Eski Başkanı Ali Uğur Çağal’ın Divan Başkanlığı yaptığı Genel Kurulda, SOL Parti Başkan Vekili Mehmet Fatih Keskin ve Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu Divan Üyesi oldu.

Toplantıda yeni yönetim kurulu belirlendi.  Görev dağılımı ise ilerleyen zamanda yapılacak toplantıda belirleneceği açıklandı. Toplantıda başta Cerattepe olmak üzere Artvin’de ve il genelinde yaşanan çevre sorunlarına karşı yapılacak olan faaliyetler değerlendirildi.   Nur Neşe Karahan, Yeşil Artvin Derneği yönetimi olarak göreve gelmelerinin bilinci içinde çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek, “Artvin’in en büyük sorunu olan Cerattepe ’de ki madencilik çalışmalarına karşı bütün kararlılığımızla çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Yeşil Artvin Derneği 14. Olağan Kurulu Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları Aday Listesi şu şekilde açıklandı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Nur Neşe Karahan, Nursal Bülbül, Bedrettin Kalın, Erdem Karslıoğlu, Mehmet Özalp, Hasan Yüksel, Yaşar Turgut, Tolga Odabaş, Nürgül Turan, Selçuk Cem Ulutürk, Dilan Şahinbaş

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: Hikmet Çelik, Mahmut Yaşar, Şinasi Esen

Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Erdoğan Gazihan, Cemal Ulutürk

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Seval Şahin, Sinan Sarı, İsmail Mete Akın, Vedat Yılmaz, Emel Özarslan, Osman Nuri Koçer, Necdet Özdemir, Hafız Yunus Gümrükçü, Ali Necati Türker, Melek İyidinç, Ayten İpek

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Emel Meriç, Rasim Öztürk, Hasan Yavuz

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Sinan Arslan, Halit Özer.

Dilan Şahinbaş