YEREL
Giriş Tarihi : 22-10-2021 11:55   Güncelleme : 22-10-2021 11:55

Yaban hayatı fotokapanlarla görüntülendi

Yaban hayatı fotokapanlarla görüntülendi

Doğa Koruma Milli Parklar Artvin Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ormanlık alanlara kurulan fotokapanlarla yaban hayatı görüntülendi.

Kurt, yaban keçisi, kızıl geyik, karaca, tilki, ayı, keklik, kartal değişik türde yaban hayvanları fotokapanla görüntülendi. Doğal yaşamı görüntülemek için Doğa Koruma Milli Parklar ekipleri tarafından ormanlık alanlara kurulan fotokapan kameraları birbirinden ilginç görüntüleri kaydediyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Artvin Şube Müdürlüğü tarafından, yaban hayvanlarının izlenmesi ve yeni tür tespiti için ormanlık alanlara fotokapanlar kuruluyor.

Yaban hayvanlarının yaşamlarının takip edilmesinde önemli rol oynayan fotokapanlar, özellikle nesli tükenme tehlikesinde olan, korunması gereken yaban hayvanlarının yaşamlarının kaydedilmesine büyük katkı sağlıyor.

DKMP ekipleri tarafından Artvin'in farklı bölgelerine kurulan kapanlara, kurt, yaban keçisi, kızıl geyik, karaca, tilki, ayı, keklik, kartalı gibi birçok hayvan görüntülendi. Son olarak ise yaban keçisi, kurt ve kekliklerin ormanlık alanda beslendiği görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde yaban hayvanları toplu tek dolaşarak beslendiği görülüyor.

 

Dilan ŞAHİNBAŞ