YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 10:59   Güncelleme : 28-05-2021 10:59

VATANDAŞ TEPKİSİ

Tam kapanmadan sonra aşılanma ile ilgili vatandaşın tepkisinin ne yönde oldu.

VATANDAŞ TEPKİSİ

Vatandaş aradığını bulabilecek mi? Sinan Saraç yaptığı konuşma sırasında tam kapanma ve aşılanma ile ilgili ilgi çeken açıklamalar yaptı.

Kapanma işe yaradı mı?

Saraç, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi “  Artvin için yeterli olmadığını Sağlık Bakanının yayınladığı virüs grafiğine bakarsak düşük gözüküyor ama Artvin yine doluydu. Meydanlar dolu bir şekilde insanlar geziyordu markete gideceğiz diye dışarı çıkanlar vardı. Türkiye geneline bakarsak yine vakalar var tabi ama Artvin için yararlı olduğunu düşünüyorum “ dedi.

Ne düşünüldü?

Saraç, alınan kararların ne yönde düşünülüp alındığına dair şu açıklamalarda bulundu “Mevcut hükümetin kendine göre yaptığı bir oyalama 17 günlük süreçte tam kapanma oldu ama İnsanlar kongrelere, partilere veya bu gibi yerlerde cirit atıyordu. İstanbul akın akın göç etti tatil yeri için büyük şehirlerden insanlar köylere geldi veya böyle küçük şehirlere geldi Artvin’de bundan nasibini aldı. Birazda ekonominin de kötü olmasından dolayı yapılan bir ilerlemeydi böyle giderse yine kapanma olacaktır “ dedi.

Aşılanma

Aşılanma ile ilgili ve aşılanma süreci ile ilgili Saraç şu açıklamalarda bulundu “ Şu anda bir kısım yaş grubunun aşısı yapıldı. Mesela sağlık çalışanları ve eşleri aşıları vuruldu ve vurulmaya başlandı yani inandırıcı şeyler mecburen bu aşıyı yapacaklar ki piyasayı canlandırsın. Göründüğü gibi her şeye zam yapıldı Sağlık Bakanına inanıyorum ama geneline inanmıyorum “ dedi.