YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 15:44   Güncelleme : 18-03-2021 15:44

Vali Yılmaz Doruk’tan 18 Mart Mesajı

Bugün 18 Mart; ömür boyu esarete mahkûm edilmek istenen bir milletin topyekûn var oluş mücadelesi vererek Çanakkale’de kazandığı o eşsiz zaferin 106. yıl dönümü.

Vali Yılmaz Doruk’tan 18 Mart Mesajı

Çanakkale Zaferi, tarihe sığmayan kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destan, şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarını düşmana çiğnetmeyen onurlu bir mücadeledir.

Kardeşlik ve dayanışmamızın en güçlü nişanesi olan bu kutlu zafer, merhametini düşmanından dahi esirgemeyen bir milletin tüm insanlığa örnek olacak o asil ruhunu ortaya koymuştur.

Şartlar ne olursa olsun irade ve inancın üstün geldiği bu savaşta aziz milletimiz, canından, cananından, bütün varından geçmiş ancak cennet vatanımıza namahrem eli değdirmemiştir.

Böylesine kutlu bir anlayış ve mücadele ile bizlere emanet edilen bu kutsal vatanı aynı ruhla muhafaza etmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Şan ve şerefle dolu tarihimize ilelebet sahip çıkacak, fedakârlık timsali kahramanlarımızdan devraldığımız bu mirası müreffeh yarınlara kavuşturmak için durmadan çalışacağız.

Şehitlerimizi yâd ettiğimiz bu anlamlı günde, onlara olan şükran borcumuzun ancak büyük ve güçlü Türkiye ideali yolunda emin adımlarla yürünerek ödenebileceğini vurgulamak istiyorum.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü içtenlikle kutluyor, yurdumuzun selameti uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.