YEREL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:54   Güncelleme : 06-03-2021 12:54

Vali Doruk’tan 7 Mart Mesajı

Vali Yılmaz Doruk’un, Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100. Yıl Dönümünü Tebrik Mesajı

Vali Doruk’tan 7 Mart Mesajı

Eşsiz coğrafyasındaki doğal güzellikleri ve insan hazinesiyle ülkemizin müstesna şehirlerinden olan Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz milletimiz, bağımsızlığa olan sevdasıyla tarihe mal olan kahramanlık destanları yazarak bin yıldır bu mukaddes topraklarda şerefle hüküm sürmüş, şartlar ne olursa olsun Ay-yıldızlı bayrağımızı göklerden indirtmemiştir.

Vatanı canından üstün tutan ecdadımız bundan bir asır önce gösterdiği aynı azim ve kararlılıkla topraklarına sahip çıkarak bu eşsiz şehri esaretten kurtarmış ve özgürlüğüne kavuşturmuştur.

Böyle bir kutlu anlayışla, tekrardan vatan topraklarına dâhil edilen Artvin’imizi ve kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak ve daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu inançla, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanlarıyla suladıkları bu toprakları bizlere vatan yapan bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Artvin’imizin bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

AVBM