YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 10:41   Güncelleme : 26-04-2021 10:41

Vali Doruk’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Bugün, milli iradenin tecelligahı ve istiklalimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci kuruluş yıl dönümüyle birlikte Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarına armağan edilen Çocuk Bayramı’nı sevinç ve gururla kutlamanın büyük heyecanı içerisindeyiz.

Vali Doruk’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Aziz milletimizin bütün dünyaya, kendi geleceğini tayin etme konusunda tek söz sahibinin yine kendisi olduğunu ilan ettiği bu gün, milli varlığımızın en değerli ve gurur verici anılarından biri olarak tarihteki yerini almıştır.

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” şiarıyla kurulan ve milli mücadele sürecini en iyi şekilde yöneterek büyük zaferlere imza atan Türkiye Büyük Millet Meclisi; ezelden beri hür ve onurlu yaşamayı kendine düstur edinen aziz milletimizin egemenliğinin, birlik ve beraberliğinin timsali, müreffeh yarınlarımızın teminatı olmuştur.

23 Nisan 1920 tarihi, milletimiz için yepyeni bir milat olmasının yanı sıra tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olması hasebiyle de önemlidir. Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk bayramı, onlara verdiğimiz değerin en güzel tezahürüdür.

Özellikle teknoloji ve bilişim alanında çağın ve geleceğin gereksinimlerini önceden tespit ederek kendini donatan nitelikli, vizyon sahibi, özgüveni tam, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş güçlü nesiller; büyük Türkiye’nin 2023, 2053, ve 2071 hedeflerine ulaşmasında önemli rol oynayacaklardır. Ülkemizin bu doğrultuda tesis ettiği altyapıyla birlikte sağladığı imkânlar gençlerimizin bu hedeflerine ulaşmasının önünü açacak kapasiteye fazlasıyla sahiptir.

Bu düşüncelerle, Milli egemenliğimizin timsali TBMM’nin 101’inci kuruluş yıl dönümünde başta TBMM’nin ilk başkanı olan Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. Aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden kutluyorum.