YEREL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 10:10   Güncelleme : 05-08-2021 10:10

VALİ DORUK YANGIN YERİNDEYDİ

Yusufeli ilçesine bağlı Yüncüler Köyünün Dabget mahallesinde 3 Ağustos’ta meydana gelen yangının başlamasının ardından kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan Vali Yılmaz Doruk, yangına müdahale çalışmalarını yerinde yönetti.

VALİ DORUK YANGIN YERİNDEYDİ

Yusufeli ilçesine yaklaşık 35 km uzaklıktaki mahallenin büyük bir bölümünü tehdit eden yangın AFAD Başkanlığının koordinesinde bir araya gelen ilgili kamu kurum, kuruluşları ve vatandaşların acil müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığına vurgu yapan Doruk, yangından etkilenen vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını ve bu anlamda hiçbir mağduriyete mahal verilmeyeceğini belirterek devletin tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olduğunu söyledi.

Vali Doruk burada yaptığı açıklamada, öncelikle burada meydana gelen yangından etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve ekiplerin büyük bir gayretle köylülerle iş birliği yaparak yangının daha da büyümesinin önüne geçtiğini aktardı.

Bu üzücü hadiseden 33 evin etkilendiğini, hasarımız büyük ama daha büyük boyuta ulaşmaması iş birliği içinde çalışmanın sonucu olduğunu belirten Doruk, “Koordineli bir çalışmayla daha büyük bir zararın önüne geçmiş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni bir faciaya yol açmamak için tedbirleri almamız gerekiyor. Çünkü yer yer yanmalar devam ediyor. Tehlikeyi büyük ölçüde atlattık ama yangının yeniden alevlenmemesi için ciddi şekilde takip etmemiz gerekiyor. Etrafta samanlıklar, odunluklar, ahırlar, evler var, bundan dolayı teyakkuz halindeyiz" dedi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ