YEREL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 11:58   Güncelleme : 17-12-2021 11:58

UtanınGİDİN!

UtanınGİDİN!

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret rakamı, 1 Aralık'ta başlayan görüşmelerin ardından belirlendi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi, işveren ve hükümet heyetlerinin oy birliğiyle asgari ücret brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira 40 kuruş olması üzerine SOL Parti Artvin İl Yönetimi basın bildirisi yayınlayarak “Halkı açlığa ve yoksulluğa mahkûm eden bu harami düzeninden kurtulmadan işçinin yüzü gülmeyecek! Haklarımız için, geleceğimiz için örgütlenelim” dedi.

SOL Parti İl Yönetimi’nin “Utanın Gidin” başlıklı basın bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

“MB kararıyla bugün de döviz yeni rekor kırdı. Döviz sahibi süper zenginler ve tüyoları önceden alan yandaşlar bugün de servetlerine servet kattı.

İşçiler, emekçiler, köylüler içinse hayat biraz daha zorlaştı. Son üç ayda yüzde 75 değer kaybına uğrayan lira ile maaş alan sabit gelirliler akşamdan sabaha fakirleşti.

Erdoğan ise bugün övünerek asgari ücreti 4250 TL olarak açıkladı!Hayat pahalılığı ve enflasyon ortamında bu rakam yoksulluk, açlık ve sefalet demektir! Bırakın övünmeyi utanmalısınız!

Utanın GİDİN!

Halkı açlığa ve yoksulluğa mahkûm eden bu harami düzeninden kurtulmadan işçinin yüzü gülmeyecek! Haklarımız için, geleceğimiz için örgütlenelim!”

Dilan Şahinbaş