YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:31   Güncelleme : 25-12-2021 17:31

Üreticilerin Eğitimi Sona Erdi

Üreticilerin Eğitimi Sona Erdi

Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünler Ağı Projesi Eğitim Programı sona erdi.

Artvin Ticaret Odası ve Doğu Karadeniz Kalkınma ajansı işbirliğiyle Artvin de de gerçekleştirilen Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünler Ağı Projesi Eğitim Programı sona erdi. 5 gün süren eğitim çalışmaları kapsamında 21 Aralık Salı Günü Özel Oytun Türkoğlu tarafından Coğrafi İşaretlerde Markalaşma ve Marka Yönetimi, 22-23 Aralık Günlerinde Besim Ogelmantarafından Coğrafi İşaretli Ürün Üreten Firmaların Kurumsallaştırma Destek Eğitimi ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Ticarileştirme ve Ticarileşme Modelleri, 24 Aralık Cuma Günü Zeynep İyiler tarafından Coğrafi İşaretli Ürünlerin Dijital Pazarlaması E-Ticaret Çalışmaları Eğitimi verildi. Eğitimlerin son gününde ise Coğrafi işaret tescil sahibi kurum temsilcilerinin konuşmaları ve sertifika töreni gerçekleşti.

Sertifika töreninde konuşma yapan ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kut şu ifadeleri kullandı:

“5 gün boyunca bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hepiniz toplantımız hoş geldiniz. Biliyorsunuz son aylarda Artvin coğrafi işaretlerin tanıtımını yapmaya çalışıyoruz. Asıl amacımız siz değerli üreticilerimizin ürettiği, gerçekten her türlü marka değerini de hak eden ürünlerin ülke pazarları ile buluşması noktasında sürdürülebilir bir kaliteye sahip olması. Bunlar için öncesinde eğitimler, sonrasında yapılacak olan paneller, tanıtımlarda çok önemli yeri olan bir sunum yapıp burada stantlarda gördüğümüz ürünleri pazarlara tanıtmak.

Bu noktada çok değerli hocalarımız var. Onlara da buradan teşekkür etmek istiyorum, 5 gün boyunca coğrafi işaretli ürün üreten firmaları kurumsallaştırmak ve destek eğitimi, coğrafi işareti ürünlerin ticarileşme ve ticarileşme modelleri noktasında eğitimi, coğrafi işaretli ürünlerimizdeki markalaşma ve marka yönetimi adı altındaki eğitimi ve son olarak da coğrafi ürünlerimizin dijital ortamlarda pazarlanması ve e-ticaret çalışma eğitimlerini veren çok değerli hocalarımız var. Kendileri 5 gün boyunca güzel bilgileriniz sizlere aktardılar.

Sertifika törenlerimizde Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım sağ olsunlar, bizlere vakitlerini ayırdılar, bizleri onurlandırdılar. Bitiren arkadaşlarımız sunumlarını yaptıktan sonra sertifikalarını vereceğiz. Bu sertifikaları alan arkadaşlarımız da Trabzon Ticaret Odası ile beraber oluşturacağımız dijital pazarlama ve e-ticaret kısımlarında ücretsiz olarak bu platformların üyesi olacaklar. Bu sayede Artvin markalarını daha rahat bir şekilde satabilecekler, Karadeniz’deki bütün sertifikalar alan arkadaşlarla beraber.”

Dilan Şahinbaş