Yerel
Giriş Tarihi : 07-01-2023 15:20

Üniversitede enerji verimliliğinin önemine vurgu yapıldı

Üniversitede enerji verimliliğinin önemine vurgu yapıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi Enerji Tasarrufu Haftası münasebetiyle 5 Ocak 2023 Perşembe günü “Enerji Verimliliği” temalı panel düzenlendi.

AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde iki oturum hâlinde gerçekleştirilen programda “Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için enerji tasarrufu” fikri vurgulandı.

Yönlendiriciliğini Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinden Doç. Dr. Ömer Kasar’ın yaptığı panelde aşağıdaki konularda ilgili konuşmacılar tarafından bilgilendirmelere yer verildi:

“Kamu Binalarında Enerji Tasarrufu ve Uygulamalar (Çevrim içi)”-Oğuz Kürşat Kabakçı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Enerji verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı, “Enerji Verimliliğinde Dünyada ve Ülkemizde Durum”-Dr. Öğr. Üyesi Abdüssamed Kabakuş, Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksekokulu, “Evde, İşte ve Yolda Enerji Verimliliği”-Çağlar Yazıcı, Artvin Çoruh Üniversitesi Kurum Enerji Yöneticisi”,“Güneş Enerji Santralleri (Çevrim içi)”-Cuma Artan, SolarPark Grup Enerji Müdürü “Yenilenebilir Enerji Kaynakları”- Öğr. Gör. Adalet Keskin, Artvin Çoruh Üniversitesi Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu,“Elektrikli Araçlar”-Dr. Öğr. Üyesi Ali Osman Küçük, Artvin Çoruh Üniversitesi Mühendislik Fakültesi.

Oturumlar soru cevap bölümü ile tamamlandı. Akabinde katılımcı konuşmacılara teşekkür belgeleri Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Sağlam tarafından takdim edildi. Program sonrasında Deriner Barajı Santral Sahası ve Baraj Müzesine teknik gezi düzenlendi.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber