Yerel
Giriş Tarihi : 29-08-2022 15:18

Ülke 20 Yılda 50 Yıl Geriye Gitti

Ülke 20 Yılda 50 Yıl Geriye Gitti

Gelecek Partisi İl Başkanı Ferit Koç yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak “Gelecek güzel olacak” dedi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Ferit Koç yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar Osmanlı Devleti’nden bugüne Haçlı, Müslüman oyunları devam etmekte olup Haçlı zihniyeti dünyaya hakim olmak için yüz yıllardır mücadelelerini vermektedirler. Türkiye kilit bir ülke olması, Müslüman kesimin çoğunlukta olması, Avrupa ülkelerini zorlamaktadır. İçimize hainler soktular olmadı. Terör örgütlerinden Asya’yı, sağ-sol, PKK gibi birçok terör örgütlerini sıksalar da maddi, lojistik destek verseler de olmadı, olmayacak. Muhafazakar, laiklikle bölmeye çalışıyorlar. Yine olmayacak.

Türk halkı olarak toparlanıp çok çalışıp tarımda, sanayide, hayvancılıkta çığ atlamalıyız. Torpilin, adam kayırmanın olmadığı, sen muhafazakarsın, sen laiksin tanımlaması yapmadan her canlının eşit olduğu, ülkemizde diğer inançların aynı seviyede, hukukun, adaletin işlenmesi lazım. Hukukun siyaseti olmamalı, tam bağımsız olmalı ki vereceği karar doğru olsun. Doğada yaşayan canlıların doğada hak sahibi olduğunu bilmeliyiz. Tüm canlılara saygılı olursak sorumluluğumuzu bilirsek inanın Dünya lideri ülke seviyesine ulaşırız.

Önce beynimizi, kalbimizi temizlememiz lazım. Bir vatandaş olarak soruyorum; Müslüman ülkelerle beraberliğimiz hangi seviyede, Türk soyundan olan kardeşlerimizle ne kadar yakınız, yanındayız? Öncelikle ülkemizde eğitimi Ulu Önder Atatürk’ün bizlere bıraktığı gibi yeniden ele alıp iyi bir eğitimle yeni nesiller yetiştirip, hukukun, adaletin herkese eşit işlediği, sağlıkta sorun olmayacak sistem oluşturursak, çiftçiyi, hayvancılığı, tarımı geliştirirsek, destek verirsek ülke genelinde üreticinin ürettiğini kooperatif birliklerinde alınıp iç ve dış pazara sunarsa ne üretici ne de tüketici mağdur olmaz. Ülkede sorun kalmaz.

Devlet daima gençtir, kalıcıdır. Devlet dışta, içte, gözde olmasını iktidar olan siyasi partiler, yöneticileri yapacakları hizmetlerle tarafsız, yansız duruşuyla halka güven vermeliler. Dış politikada kararlı adımlarla büyük ülke olduğumuzu göstermeliler. Bir küsüp bir barışmayla güvenilirliğimiz kalmaz. Acilen Suriye politikamız gözden geçirilip sıkıntıları aşmamız kazım. Türkler halkımız misafirperverdir, ülkemizde olan yabancı uyruklular iyi araştırıp ülkemize faydası olanlara imkanlar sağlayıp kalmalarını, diğerlerini ülkelerine göndermek gerektiğini düşünüyorum. Vasıfsız olanlar yarın ülke içinde çok büyük sıkıntılar getirebilirler. Ülkesini terk edip kaçandan ne beklenir ki. Ülkemizde şimdiden olaylar yaratıp huzur kaçırmaya başladılar bile. Bu olayların arkasında Avrupa ülkelerinin olduğunu düşünmüyor değilim.

Filistin halkına yapılan zulümde Müslüman ülkeler nerede? Çin’deki Türk kardeşlerimize yapılan zulümde Türkiye’deki Milliyetçi Parti nerede, iktidar nerede?

Siyasette partilerin birleşerek fikirlerini ortak noktada toplayıp sen, benden geçip iflasa gitmekte olan ekonomiyi toparlayıcı sistemi oluşturup parlamenter sisteme geçerek şahsi çıkarlarına değil de ülke çıkarlarına siyaset yapmalılar. Önce insan geleceği için siyasette önderlik yapılmalı. Son yirmi yıl ülkemizi elli yıl geriye götürdü diye düşünüyorum. Neden mi? Örnek verirsek; Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerin parası karşısında paramız pul oldu. Doları üst seviyelerde tutmakla iç piyasada bu ülkelerden gelip alışveriş yapmalarıyla, ekonomiyi düzeltemeyiz. Üretmek şart.

Köylere dönüşü hızlandırmak lazım. Öncesi gibi köyde imkanları iyileştirirsek ekonomiye köylünün çok katkısı olacaktır. Siyaseti kendi çıkarları için değil de halkı için yapan tecrübeli uzman kadrosuyla yola çıkmış partiyle gelecekte umut vaat eden ışığın olduğunu özgürlük, hukuk, adalet, sağlık vaat eden geleceğimiz için genç nesillerin geleceği için Gelecek Partisinde toplanalım.

6’lı masana dürüstlük, liyakat, hukuk, adalet var. Gelecekte israf olmayacak, adam kayırma, inanç ayrımcılığı olmadan her fikir eşit olacak.  6’lı masa iflasın eşiğinde olan ülkemizin kalkınma ışığı olacak. Huzur, bolluk, bereket gelecek. 13’üncü cumhurbaşkanı, halkın adamı olacak. Ülkede menfaati için sağlam adımlarla içte ve dışta Türkiye’ye yakışır el pençe durmayan, güçlü, saygınlığı olan Cumhurbaşkanı olacak. 6’lı masaya güvenin, desteklerin, güneşi görelim. Güneş yakmasın, ısıtsın. Karanlık günlerin ışığı olsun. 6’lı masada sosyal demokrat var, muhafazakar var, milliyetçi var. Sadece vatan haini yok. Ülke, bayrak sevdalılar var. Gelecek güzel olacak.”

özel

 

AdminAdmin