YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2022 12:43

Uçuşlar Doldu

Uçuşlar Doldu

Rize Artvin Havalimanına ait Kurban Bayramı arefesi uçuşları 1 Haziran’da yüzde 100 doluluk oranına ulaşmasına rağmen 13 gündür yeni sefer açılmayınca Rize Artvin Havalimanı yolcuları boş olan Trabzon Havalimanı uçuşlarını da doldurmak üzere.

İstanbul ve çevre illerden Kurban Bayramı arefesinde Rize ve Artvin’e gelmek isteyenler bayrama 40 gün kala Rize Artvin Havalimanı uçuşlarını tamamen doldurdu. THY'nin internet sitesinden derlenen bilgilere göre, 1 Haziran’da 6 uçuşun da 6’sının tamamen dolmasına rağmen 13 gündür yeni sefer açılmayınca Rize Artvin Havalimanı yolcuları, uçuşları boş olan Trabzon Havalimanını kullanmak mecburiyetinde bırakılarak Trabzon’a iniş yapacak uçakların doluluk oranına ulaşması sağlanmaya devam ediliyor.

İstanbul’dan günlük 6 sefer bulunan Rize Artvin Havalimanına bayram haftasında sefer artışına gidilmezken, günlük 13 seferi bulunan Trabzon Havalimanında ise bayram haftasında artışa gidilerek 18 sefer konuldu.

Bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyen Rize Artvin Havalimanı yolcuları bayram günü de dahil neredeyse tüm seferleri doldurmasına rağmen yeni seferler konulmazken bayram öncesi 3 gün ile bayramın ilk gününe ait toplam 24 uçuşun 17’si tamamen doldu. Buna rağmen özellikle arefe günü ve arefe günü öncesine günlerdir konulmayan seferler nedeniyle memleketine gelmek isteyen vatandaşlar uçuşları boş olan Trabzon Havalimanından bilet almak mecburiyetinde bırakıldı. Trabzon Havalimanından bayram öncesi 3 gün ile bayramın ilk gününe ait toplam 68 uçuşun ise ancak 32’si yüzde 100 doluluğa ulaştı.

Rize Artvin Havalimanı Bayram Haftası Seferleri :24 uçuşun 17'si dolu

6 Temmuz Çarşamba 6 uçuştan 2’si dolu, 7 Temmuz Perşembe 6 uçuştan 5’i dolu, 8 Temmuz Cuma 6 uçuştan 6’sı dolu, 9 Temmuz Cumartesi 6 uçuştan 4’ü dolu.

Zülfiye AKSU

Haberin Galerisi : Uçuşlar Doldu
Artvin'de HaberArtvin'de Haber