YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 11:43   Güncelleme : 23-09-2021 11:43

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DOPİNG VURGUNU

Boğacılar Spor Kulübü sosyal medya hesaplarından duyuru yaparak bu sene Melo’da 4’üncüsü düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda Pehlivanlar büyük orta kategorisinde Ardanuç ilçesinden katılan ve 2’nci olan Eşkıya isimli boğanın test sonucunda doping çıktığını belirtti.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA DOPİNG VURGUNU

Boğacılar Spor Kulübü tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı; “4. Düzenlediğimiz Türkiye şampiyonası Boğa güreşleri doping sonuçları çıkmıştır. Pehlivanlar büyük orta 2. Si Ardanuç’tan Katılan Eşkiya adlı boğada doping görülmüştür. Raporda da görüldüğü üzere ağrı kesici ve uyuşturucu özellikli bir madde kullanılmıştır. Boğa sahibiyle görüşülmüş önceki Festivalden yaralı olduğu için finale çıkarken bir arkadaşının önerisi üzerine krem sürdüğünü belirterek bilmeden yaptığını söyleyerek durumu kabul etmiştir.

Derneğimiz tarafından para iadesi istenmiştir. Kurallar gereği iade alınacak miktar o kategoride güreşen 8 boğanın 1. ve dopingli harici kalan 6 boğamıza eşit şekil de dağıtılacaktır. Bu doğrultuda kalan 6 boğacımız bizimle irtibat kutup hesap bilgileri vermelidir.

Not: diğer boylarda herhangi bir dopinge rastlanmamıştır. Bütün boğacılarımıza duyurulur.”