SPOR
Giriş Tarihi : 27-08-2022 13:32   Güncelleme : 30-08-2022 16:35

Türkiye Şampiyonası Heyecanı Yaşanıyor

Türkiye Şampiyonası Heyecanı Yaşanıyor

Artvin Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası dün başladı.

Boğacılar Spor Kulübü tarafında, 26-27-28 Ağustos’daKafkasör Yaylasında yapılacak olan Artvin Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası dün başladı.

Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonasının hazırlığı süresince festivalin yapılacağı Kafkasör Arena çevresinde temizliği yapıldı ve esnaf çadırları da kuruldu.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Artvin Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonası’nın sunumunu Karadeniz’in parlayan yıldızı Ömer Faruk Yavuz yaparken Ege’nin Sesi Baş Cazgırı Hasan Demirtaş da katılım gösterecek.

Festivalin ilk gününün akşamında Grup Lavi ve Salih Yılmaz sahne aldı.

Artvin Boğa Güreşleri Türkiye Şampiyonasında 8 boğanın güreşeceği Pehlivanlar Ayak Kategorisinde Ahmet Şahin’a ait Devran, Hüseyin Yurtsever’e ait Apaçi, Şener Yağ’a ait Çapkın, Ali Taban’a ait Cero, Sefa Nalbant’a ait Çatlı, Hakan Turan’a ait Şamil Bey, Ümit Sağlam’a ait Dejavui ve Yıldıray Çınar’a ait Can Osman mücadele edecek.

Pehlivanlar Küçük Orta Kategorisinde ise Rasim Topal’a ait Civan, Ahmet Şahin’e ait Felaket, Merhum Uğur Altıparmak’a ait Yiğido, Yusuf Mert’e ait Şahin, Kambur Kardeşlere ait Karagöz, Fikret Hekimoğlu’na ait Karayel, Osman Tebelleş’e ait Tiko ve Resul Eksilmez’e ait Alaca isimli güreşecek.

Pehlivanlar Büyük Orta Kategorisinde de Sedat Sucu’ya ait Gaddar Efe, Ahmet Şahin’e ait Horoz, Emrah Aktaş’a ait Barbaros, Asim Tokgöz, Necati Dülger ve Ömer Özkan’a ait Çatlı Reis, Ali Pirikoğlu’na ait Fırtına Batu, Kadir Uzun’a ait Mercan, Veli Mınık’a ait Raki ve Ramazan Eksilmez’e ait Raskov güreşecek.

Pehlivanlar Başaltı Kategorisinde Fırat Alpaslan’a ait Devrim, Ercan Kara ve İbrahim Rahat’a ait Efecan, Selim Karaoğlu’na ait Ceyar, Yaşar Kus’a ait Kara, Metin Demirci’ye ait Yamaç, Halil Taşdelen’e ait Saddam, Kenan Çakal’a ait Şımarık ve EyüphanZararsız’a ait Paşa isimli 8 boğa mücadele edecek.

Pehlivanlar Baş Kategorisinde ise Köksal Seçgin’e ait Çatlı, Erkan Alkan’a ait Destan, Kuruş Ticaret’e ait Çapraz, Aylin Ergül Şahin’e ait Kibar, Zeynel Dişsiz’e ait Leo, Ali Sucu’ya ait Poyraz, Eyüp Topal’a ait CilcimliBozo, Erhan Turan’a ait Kont isimli boğalar güreşecek.

Toplam 9 kategoride güreşlerin izleneceği Festivalde toplanda 182 bin lira ödül dağıtılacak.

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin