YEREL
Giriş Tarihi : 21-06-2022 13:16

Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finali

Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finali

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından; Türkiye’nin dört bir yanında özgüveni yüksek, empati kurabilen, analitik ve eleştirel düşünebilen, farklı fikirlere karşı saygılı gençler yetiştirmek için düzenlenen Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finali bu yıl Trabzon’da gerçekleştirildi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi içerisindeki salonda yapılan ve takımların kıyasıya yarıştığı Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finallerine Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Tokat ve Trabzon’dan Gençlik Merkezleri aracılığıyla yarışmaya gelen gençler katıldı.

Trabzon’da gerçekleştirilen Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finaline katılan gençleri Trabzon’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Münazara gerçekçi görüşlerle örülü, disiplinli, duyarlı, mantıklı, kanıta dayalı bir mülakatlar bütünüdür. Farklı tezlere karşı, antitezlerin türetilmesine ve görüşlerin savunulması sayesinde araştırma, eleştirel düşünme, hızlı karar verme gibi yetkinliklerin gelişimine katkı sağlar. Gençlerin özgün fikirler öne sürmeleri, bu fikirlerini doğru şekilde savunabilmeleri çok önemli.  Bu doğrultuda münazaraya ilgi duyan gençlerimizi; kendilerini ifade edebilecekleri, öz güvenlerini, empati yeteneklerini ve iletişim becerilerini yansıtabilecekleri en güzel alanlardan biri olan Gençlik Merkezlerimize davet ediyorum. İnanıyorum ki geleceğimizin idarecileri, Gençlik Merkezlerimizde gönüllülük, sosyal ve kültürel etkinlikler içerisinde yer alan gençlerimiz arasından olacak. Geleceğimizin mihenk taşları olan gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışmalar sonucunda, lise kategorisinde bölge birincisi Samsun ve ikincisi Trabzon Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi (Nisanaz Gümüştaş ve Ayşe Betül Helvalı), üçüncü ise Tokat dördüncüsü Rize oldu.  Üniversite kategorisinde ise bölge birincisi Trabzon Of Gençlik Merkezi (Elif Ateş ve Şeymanur Güney), ikinci Trabzon Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi (Sedanur Akyol ve Sümeyye Akyasan), ücüncü Tokat, dördüncü ise Ordu oldu. En iyi konuşmacını ödülünü de Of Gençlik Merkezi takımından Elif Ateş aldı.

Yarışmalar sonucunda yarışmacılara plaket ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner tarafından takdim edildi.

Bölge finalinde birinci olan Trabzon Takımı Ağustos 2022 tarihinde Ankara’da yapılması planlanan Türkiye Münazara Ligi Final yarışmasında Trabzon’u temsil edecek.

 

Haberin Galerisi : Türkiye Münazara Ligi Doğu Karadeniz Bölge Finali
Artvin'de HaberArtvin'de Haber