Yerel
Giriş Tarihi : 31-08-2022 14:43

Türk Milletinin Sarsılmaz Azminin Sembolü

Türk Milletinin Sarsılmaz Azminin Sembolü

Kemalpaşa Kaymakamı Mesut Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kapsamında bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Coşkun mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın bugün bir kez daha gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

 30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmasının yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin ve eşsiz kahramanlığının da unutulmaz sembolüdür.

Bu şanlı zafer, Türk milletinin bağımsız ve hür yaşama iradesini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını tüm dünyaya ispat etmiştir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

AdminAdmin