YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:30   Güncelleme : 26-05-2021 11:30

TÜRK-İŞ’TEN PARTİ TEMSİLCİLİKLERİNE ZİYARET

Türkiye İşçi Sendikaları Artvin Temsilciliği ve Karayolları Yol İşçileri Sendikası Temsilciliği siyasi parti il yönetimlerine ziyaret gerçekleştirdi.

TÜRK-İŞ’TEN PARTİ TEMSİLCİLİKLERİNE ZİYARET

TÜRK-İŞ Artvin İl Temsilcili Nizamettin Güneş, işçi alımı ve işçi maaş ödemelerinde yaşanılan haksızlıkların düzeltilmesini talep etmek amacıyla siyasi parti il başkanlıklarını ziyaret ettiklerini açıkladı.

Karayolları Müdürlüğü’ne taşeron firma üzerinde işçi alımlarının gerçekleştiğini belirten Güneş, “Hali hazırda yirmi dört personel alınması gerekiyor fakat işçi arkadaşlarımız bekletiliyor. Çalışan arkadaşlarımızın maaş ödemeleri geç yapılıyor. Bazen 2 ayı bazen 3 ayı buluyor maaş ödemeleri. Arkadaşlarımız mağdur oluyor. Evini geçindirmek zorunda bu arkadaşlarımız, kiralarını ödemek zorunda. Müteahhitler ya da taşeron firma işe alım öncesi taahhüt belirtiyor fakat gerçekleştirmiyorlar. Bu şikayetlerimizi ve taleplerimizi dile getirmek için siyasi parti il başkanlıklarına ziyaret gerçekleştirdik” dedi.

Sendika temsilcileri olarak işe alım yapıldığı zaman Artvinli gençlerin işe alınmasını talep ettiklerini belirten Güneş, “Bir önceki dönem çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile Rize’den on dört personel Artvin Karayolları Müdürlüğünde işe başladı. Biz Artvinli gençlerimizin işe girmesini istiyoruz. Artvin çocukları çalışsın istiyoruz. Bugün siyasi parti il başkanlıklarını ziyaret ederek bu taleplerimizi dile getirdik. Karayolları çalışmaları hakkında, ihaleler hakkında bilgi verdik. Yapılan ihalelerin Artvin bazında olmasını, Artvinli firmaların almasını istiyoruz. Parti il başkanları şikayetlerimizi ve taleplerimizi olumlu karşıladı. Durum ile ilgili genel merkezlere aktarım yapacaklarını dile getirdiler. Buradan son kez müteahhitlere sesleniyoruz: İşçi alımı yapıyorsanız, ödemelerini geciktirmeyin” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

DİLAN ŞAHİNBAŞ