YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 10:50   Güncelleme : 22-04-2021 10:50

"Tüm zorlukları yenmeyi birlikte başaracağız!"

"Askıda Fatura" uygulaması ihtiyaç sahiplerini Ramazan ayında da buluşturmaya devam ediyor.

Hopa Belediyesi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:

"Askıda Fatura" uygulaması ile yardımsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi Ramazan ayında da buluşturmaya devam ediyoruz. Ödeme güçlüğü çeken dar gelirli ailelerimizin su faturalarını Ramazan Ayında ödeyerek yardım elini uzatan yardımsever vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız." ifadelerine yer verdi.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, gerçekleştirilen uygulama hakkında; “Buraya askıda fatura bırakan ihtiyaç sahipleri, hane içi kişi başı geliri 775 TL ve altı beyan eden vatandaşlarımız olup, bu rakamın üzerinde geliri olanların askıya fatura bırakmaları mümkün değildir. Yeni ihtiyaç sahiplerinin listeye girmesi nedeniyle, aşamalı olarak yeni faturalar da sisteme eklenmektedir. Ayrıca bu yardımlara yalnızca aracılık yapmakta olup, siz yardımsever dostlar doğrudan yardıma muhtaç kişinin faturasını ilgili kurumuna ödemektesiniz. Ödemeleri kabul eden kurumun veya ödemeye aracılık eden kurumun işlemlerinde zaman zaman aksamalar olabileceğinden, yarım kalan ödeme işlemlerinizi tekrarlamanızı öneriyoruz. Tüm zorlukları yenmeyi Birlikte Başaracağız!" dedi.

“ASKIDA FATURA” UYGULAMASI NEDİR?

İBB’nin yaşama geçirdiği “askıda fatura” uygulaması, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefliyor.

https://online.hopa.bel.tr/ebelediye/askida/menu.xhtml adresinden erişilebilen sisteme, ihtiyaç sahibi aileler, ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyor. Yine aynı adresten erişebilen herkes de bu sisteme bırakılmış faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı veriyor.

Böylece veren elin alan eli görmediği bir dayanışma geliştiriliyor ve ihtiyaç sahibi alileler bir ölçüde rahatlatılmış oluyor.

ASKIDA BAŞVURU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– Askıda fatura başvurusu için https://online.hopa.bel.tr/ebelediye/askida/menu.xhtml sayfasına giriş yapıyorsunuz.

– Ardında sayfada “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.

– Karşınıza çıkan sayfada kişisel bilgileri doldurup “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.