SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2023 15:25

“Tüm siyasi yetkilileri de göreve davet ediyorum”

“Tüm siyasi yetkilileri de göreve davet ediyorum”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, sular altında kalacak Yusufeli’nde binaların yıkımı gerçekleştirilirken Yeni Cami’nin de yıkılmasına tepki gösterdi.

22 Kasım 2022 tarihinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği Yusufeli Barajı’nda su seviyesi 60 metreyi geçerken yeni yerleşim yerine taşınma süreci devam ediyor. Mevcut yerleşim yerinde bulunan yapılan ise yıkılmaya devam ediyor. Çoruh havzasında yapılan diğer barajlarda camiler yıkılmayıp sular altında kalırken Yusufeli’nde bulunan Yeni Cami’nin yıkımı gerçekleştirildi. Perşembe gecesi apar topar yıkılan camiye ilçe halkı ve siyasi yöneticiler tepki gösterdi. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü de Yeni Cami’nin yıkımına tepki göstererek tüm siyasi yetkilileri göreve davet etti.

Sücü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yeniden refah partisi Artvin teşkilatı olarak Yusufeli’ndeki zulme artık dur denilmesini istiyoruz. Buradan Sayın valimize çağrıda bulunuyoruz, Sayın milletvekillerimize çağrıda bulunuyoruz, Yusufeli kaymakamlıklarına ve Yusufeli ilçe başkanlarına çağrıda bulunuyoruz. YETER.

Yusufeli insanı zaten mağdur. Herşeyini aldınız ibadet ettikleri camileri de mi alıyorsunuz. Üç kuruşluk demirlerde mi gözünüz. O demirlerin bedeli ne ise bizler ödemeye hazırız. Camilerimize dokunmayın. Muratlı barajında olduğu gibi örnekleri var. Suyun altında kalmıştı ama camilerimiz dimdik duruyor. Yıllar sonra belki torunlarımız suyun altına dalış yapacak dedelerinin ibadet ettiği camileri görecekler. Nedir bu zulüm. Camilere mi kaldınız. Şirkete de de sesleniyorum. Ne yapmak istiyorsunuz. Sahipsiz mi sandınız bu memleketi. En yakın zamanda geliriz ne gerekiyorsa yaparız. Valimizide vekillerimizi de tüm siyasi yetkilileri de göreve davet ediyorum. Yeter artık. Yusufeli halkının yanında olmadınız, Allah’ın evidir bari camilerin yanında olun.”

Ayşe Özder

Artvin'de HaberArtvin'de Haber