Yerel
Giriş Tarihi : 28-01-2023 14:15

Tüm Emekliler Sendikasından imza kampanyası

Tüm Emekliler Sendikasından imza kampanyası

Tüm Emekliler Sendikası Hopa şubesi 26-27 Ocak tarihlerinde emeklilerin taleplerinin karşılanması için imza kampanyası gerçekleştirdi.

Tüm Emekliler Sendikası Hopa Şube Başkanı Saim aydın imza kampanyası ile ilgili, “Ülkemizde özellikle de son zamanlarda yaşanan ekonomik krizden kaynaklı olarak emeklilerin alım gücü çok büyük oranda düşmüştü. Temel ihtiyaç maddelerini bile almakta zorlanır hale geldik.

2023 bütçesi de taleplerimizi karşılamamıştır. Aksine, durumumuzu daha da kötü hale getirecek biçimde kabul edilmiştir.

Bu durum bizler için taşınamaz hale gelmiştir.

Bu nedenle biz, acil olarak taleplerimizin karşılanması için, TBMM’den; Maaşlarımıza insanca yaşanacak bir şekilde ek zam yapılmasını, sağlık ve ilaç ihtiyaçlarımızın katkı payı kesilmeden karşılanmasını, yılda dört kez en az asgari ücret tutarında ek ödeme yapılmasını, emeklilerin sendikal haklarının yasal güvenceye alınmasını, intibak yasasının derhal çıkarılmasını,. EYT’lilerin sorunlarının çözülerek bir an önce sonuçlandırılmasını için imza kampanyasını başlattık.

26 / 27 Ocak Perşembe ve Cuma günü belirli saatlerde yürüttüğümüz imza kampanyamıza Tüm Emeklilerin sendikası üyelerimiz, sendika üyesi olmayan emeklilerimiz ve emeklilerimize destek veren halkımızın katılımıyla topladığımız 402 imzayı önce genel merkezimize oradan da TBMM NE göndereceğiz.

Emekliyiz Köle değiliz. Yoksulluk kaderimiz değildir. Ekonomik ve siyasal haklarımızı direne direne kazanacağız” açıklamasını yaptı.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber