YEREL
Giriş Tarihi : 15-10-2021 11:35   Güncelleme : 15-10-2021 11:35

TÜGVAcıların Bir Eli Yağda Bir Eli Balda

TÜGVAcıların Bir Eli Yağda Bir Eli Balda

SOL Parti Artvin, “Halk çocukları iş bulamadıkları için intiharın eşiğine gelirken, TÜGVAcılar bir elleri yağda bir elleri balda bir yaşam sürüyor” diyerek basın bildirisi yayınladı.

“Bu memleketi din soslu rant çetelerinden temizleyeceğiz” diyerek SOL Parti Artvin tarafından yayınlanan basın bildirisinde ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkması memleketi örümcek ağı gibi sarmış bu din soslu rant çetelerinden temizlemekten geçtiği vurgulandı.

Yayınlanan basın bildirisinde şu ifadeler yer aldı:

Halk çocukları işsiz TÜGVAcıların bir eli yağda bir eli balda. Bu memleketi din soslu rant çetelerinden temizleyeceğiz.

Türkiye her güne yeni bir cerahat patlamasıyla uyanıyor. Saray rejiminin kurduğu din maskeli rant, rüşvet torpil mekanizması yoksul halkımızın kanını emiyor. Geçtiğimiz günlerde de Bilal Erdoğan'ın kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu ortaya çıktı.

Fethullahçı çeteyi devletin tüm kademelerine yerleştirenler şimdi de bizzat saray kontrolünde bir paralel yapılanmayı organize ediyor. Halk çocukları iş bulamadıkları için intiharın eşiğine gelirken, bu TÜGVAcılar bir elleri yağda bir elleri balda bir yaşam sürüyor. Dindar nesil yetiştirme adı altında her türlü kirli ilişkiyi çevirdikleri, kamunun mallarını, binalarını zapt ettikleri Saray merkezli bir çete organizasyonu devreye sokuluyor. Torpille soktukları hâkim ve savcılar eliyle muhalifler hapse atılıyor, öğrenciler tutuklanıyor. Saray merkezli çetenin yöneticileri tüm bu ortaya saçılan pislikler karşısında çıkıp tek kelime edemiyor.

Ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkması memleketimizi örümcek ağı gibi sarmış bu din soslu rant çetelerinden temizlemekten geçiyor. Uzlaşarak, affederek, idare ederek değil hesap sorarak, mücadele ederek, yapıştıkları yerlerden sökerek…

Bu ülkeyi karanlık ağlardan temizleyeceğiz, çünkü SOL’da yürek var.”