YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 15:07   Güncelleme : 13-04-2021 15:07

TRT Haber’e çıktılar!

Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi’nin çeyiz hediyesi TRT Haber kanalında yayınlandı.

TRT Haber’e çıktılar!

Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde 17 Mart 2021 Çarşamba günü meydana gelen yangında evleri ile birlikte çeyizleri de yanan 6 genç kıza Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan çeyizler hediye edildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, çalışmanın ulusal basında geniş yer bulduğunu belirterek, Dereiçi köyünde meydana gelen yangının ilk anlarından itibaren devletimizin tüm imkânlarıyla seferber olarak yangının izlerini kısa sürede sildiğini ifade etti. Acar, Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri, usta öğreticileri ve kursiyerlerinin gönüllü olarak çalıştıkları proje ile yangında çeyizlerini kaybeden gençlere destek olmak istediklerini söyledi.

Acar, "Yangından etkilenen köyümüzdeki vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek için hayata geçirilen bu anlamlı projede gönüllü olarak görev alan başta Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aslıhan Can olmak üzere tüm usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ederim." dedi.

Yaklaşık 10 günde el emeği ile hazırlanan çeyizler Dereiçi köyüne gerçekleştirilen ziyarette çeyizleri yanan genç kızlara hediye edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü