GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 10:41

TOKİ TIRI ARTVİN’DEYDİ

TOKİ TIRI ARTVİN’DEYDİ

"İlk Evim, İlk İş Yerim" ile "İlk Evim Arsa" projelerinin tanıtım tırı Artvin’de

 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca "İlk Evim, İlk İş Yerim" ve "İlk Evim Arsa" kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması amacıyla hazırlanan tanıtım tırı, Artvin'e geldi.

Milli İrade Meydanındaki tanıtım tırını ziyaret eden vatandaşlar, sanal gerçeklik gözlükleri ve tabletlerden daha önce yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri inceledi.

500 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 50 bin iş yeri ile Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan “İlk Evim İlk İş Yerim” projesine 7.5 milyonluk rekor bir başvuru oldu.

Vatandaşlar bu süreçte sosyal medya, yazılı-görsel medya ve TOKİ’deki bilgilendirme hattıyla projeye ilişkin merak ettiklerinin yanıtını bulabildi. Şimdi de “İlk Evim İlk İş Yerim” tırı vatandaşın ayağına gidiyor. Türkiye genelinde meydanlarda TOKİ uzmanları doğrudan vatandaşları projeye ilişkin bilgilendiriyor.

TOKİ ÖRNEK DAİRELERE 360 DERECE TUR

Vatandaşlar “Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesi” ile ilgili tırda bulunan TOKİ uzmanlarından yüz yüze görüşerek merak ettikleri sorulara ilişkin bilgi alabiliyorlar.

Aynı zamanda özel VR teknolojisi sayesinde daha önce yapılmış TOKİ projelerindeki örnek daireleri 360 derece deneyimleyebiliyorlar.  TIR ekranlarından yayınlanan soru cevap videoları sayesinde de vatandaşlar akla gelmeyen sorular hakkında bilgilendiriliyorlar.

900 MİLYARLIK DEV YATIRIM

Yaklaşık 900 milyar liralık dev bir yatırım olan İlk Evim İlk İş Yerim projesi çarpan etkisiyle 450’den fazla alt sektörü harekete geçirecek olması sebebiyle ekonominin, sanayinin, ticaretin çarklarını da hızlandıracak. Projenin 2 trilyon liradan fazla bir ekonomik hareketliliğe yol açacağı öngörülüyor ve en az 200 bin yeni istihdam katkısı sağlaması bekleniyor. Tüm bunların yanında proje sosyal konutları, güvenli işyerleri bir deprem ülkesi olan Türkiye’nin kentsel dönüşümü noktasında da öncü bir vazife üstlenecek.

Ayşe ÖZDER​​​​​​

Artvin'de HaberArtvin'de Haber