YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 15:03   Güncelleme : 13-04-2021 15:05

Teşekkürler Derepazarı

Rize'nin Derepazarı ilçesinde Derepazarı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle toplanan yardımlar Yusufeli’ne bağlı Dereiçi köyüne ulaştı.

Teşekkürler Derepazarı

Dereiçi köyümüzde yaklaşık 20 gün önce çıkan yangında çok sayıda ev, ahır ve okulun bir kısmı yanmıştı. Yaraların sarılması için ülkemizin her köşesinden yardımlar ulaşmaya devam ediyor. Rize'nin Derepazarı ilçesinden toplanan yardımlar, Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Keskin aracılığıyla okul müdürleriyle birlikte sahiplerine ulaştırıldı.

Ziyaretlerine Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp'le başlayan Keskin ardından Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir'i makamında ziyaret etti.

Daha sonra Dereiçi Köyüne giden Keskin Dereiçi sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Yardım kolilerini Dereiçi Ortaokulu'na teslim eden Keskin burada yaptığı konuşmada; "Afetten etkilenen çocuklarımızın yaralarına bir nebze de olsa merhem sürmek, öğrencilerimize yardımlaşma duygusunu kazandırmak ve ilçeler arasında köprü oluşturmaktır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Bu nazik ziyaretinden ve ince düşüncelerinden dolayı Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Keskin'e ve Derepazarı ilçemize teşekkür ediyorum" dedi.