YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 10:21   Güncelleme : 07-07-2021 10:21

Telafi de Bende Varım Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayat geçirilen "fiziksel", "sosyal duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana tema ile öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik il müdürlükleri ve okullar tarafından planlanan etkinlikleri kapsayan "Telafide Ben de Varım" programı başladı.

Telafi de Bende Varım Programı Başladı

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında Merkez Karadeniz Bakır İlkokulu, Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulu ziyaret ederek öğrencilerle birlikte Akademik Gelişim-Bilim ve Teknoloji-Robotik Kodlama ve Fiziksel Gelişim-Spor-Takım Sporları etkinliklere katıldı. Ardından 7 Mart İlkokulu Fiziksel Gelişim-Doğa ve Çevre-Doğa Gezileri etkinliği kapsamında yapılan doğa yürüyüşüne katılan Acar, öğrenci ve öğretmenler ile Atatepe mevkiine yürüdü. Etkinlik yürüyüşün ardından Artvin Bilim ve Sanat Merkezini yapılan ziyaretle tamamlandı.

“Telafide Ben de Varım” programı hakkında açıklama yapan Acar, “İlimizde 600'ün üzerinde etkinlik planlıyoruz. Bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ve etkinlikleri kapsayan ‘Telafide Ben de Varım’ programının Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü de var” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Acar ayrıca 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında devam edecek olan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamında yapılacak etkinliklere https://telafidebendevarim.meb.gov.tr web adresi üzerinden ulaşılabildiğini hatırlattı. Ziyaretlerinde öğrenci, öğretmen ve velilerle bir araya gelen Acar, Artvin’deki ailelerin programa katılım konusunda istekli olduklarını belirterek sürece verdikleri destek için teşekkür etti.

Temel Eğitim Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt Kamaci'nin eşlik ettiği İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, okul yöneticileri ve öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarı dilekleriyle ziyaretlerini sonlandırdı.

Dilan Şahinbaş