Yerel
Giriş Tarihi : 13-01-2023 17:26

TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU

TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU

Yürüme zorluğu çeken 73 yaşındaki Fatma Bakır’a tekerlekli sandalye hediye edildi

Engelliler Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahibi 73 yaşındaki Fatma Bakır’a tekerlekli sandalye hediye edildi. Hayırsever bir vatandaşın bağışladığı tekerlekli sandalye Çarşı Mahallesi Muhtarı İsmet Gökdemir’in yönlendirmesiyle Fatma Bakır’a teslim edildi.Çarşı mahallesi muhtarı İsmet Gökdemir ve Artvin Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sami Özçelik, birlikte Fatma Bakır’ı evinde ziyaret ederek tekerlekli engelli aracı teslim etti.

Tekerlekli sandalyeye kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren Fatma Bakır, hayırsever ve aracılara teşekkür etti.

Çarşı Mahallesi Muhtarı İsmet Gökdemir, yaşadığı mutluluğu dile getirerek  “Umut arkadaşımızın babası için alınan bu tekerlekli engelli aracı hastanın vefat etmesiyle boşta kalmış. Bana getirerek ihtiyacı olana verin dedi. Artvin Engelliler dernek Başkanı Hatice Nur Ersöz konuyu iletince o aracı da ihtiyacı olan Fatma ninemize ulaştırmış olduk. Yeni yılda bir insanı mutlu etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu yaşayarak gördük. Fatma teyzemize acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Artvin Engelliler Derneği yönetim kurulu Üyesi Sami Özçelik, “Fatma Bakır teyzemiz yakın tarihte felç geçirmiş. Yakınları onu evden çıkarırken hastaneye götürürken çok zorlandığını gördüm. Artvin Engelliler Derneği Başkanımızı aradım. Hatice ablamız Çarşı Mahallesi Muhtarı İsmet Gökdemir’in elinde 1 adet engelli aracı olduğunu öğrenmiş. Sonuç çok güzel oldu. Yeni yılda birlikte el ele iyilik hareketi içinde olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Fatma ninemizin mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Değerli Hayırsever Artvinli dostlarımız; Bu tür İyiliklerin reklamı olmaz. Biz aracıyız. Hayırsever insanlarla ihtiyacı olan insanları buluşturmuş oluyoruz.  Dolayısıyla haber farkındalık duygusunu geliştirmek için yapılıyor. Bu aracı hediye eden değerli hemşerimizi tanımıyoruz. Ama yaptığı iyilik o kadar değerli ki; buradan kedisine teşekkürlerimizi iletiyoruz.  Çarşı Mahallesi muhtarımız İsmet Gökdemir’e aracı Fatma ninenin evine kadar getirip, kurup kullanılacak hale getirdiği için ayrıca teşekkür ediyoruz.  Artvin Engelliler Derneği 1998 yılından beri Artvinli engelli vatandaşlarımızın ve Engelli ailelerin her zaman yanında oldu olmayada devam edecek. Dedi.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber