YEREL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 11:00   Güncelleme : 13-03-2021 11:00

Tedbirlere Hep Birlikte Uyalım

Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner, pandemi sürecinde şoförlük yapan esnafların durumuyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Tedbirlere Hep Birlikte Uyalım

Pandemi sürecinden itibaren şoför esnafının büyük sıkıntılar yaşadığını, sektörlerin maddi manevi etkilendiğini, bazı kooperatiflerin kapanma noktasına geldiğini belirten Öngüner, “Bazı kooperatifler şu anda halen yine kapalı, yarı zamanlı çalışıldı. Tadı tuzu yok,iş olmadığı halde şehir içi ulaşım minibüslerimiz yaklaşık 5-6 ay yarı zamanlı çalıştığı, yani sokaklara çıkamadığımız zamanda bile işi aksatma ama noktasında hizmetlerimizi sonuna kadar götürdük. Öğrenci servisi kullanan arkadaşlarımız yaklaşık 2 sezondur kapalı. Bu arkadaşlarımızın da mağduriyeti çok büyük. 11 nolu Minibüsçüler Kooperatifi, ilçelere giden araçlarımızı kullanan şoför arkadaşlarımız da zor bir süreçten geçiyor” dedi.

Bütün Kooperatif başkanlarıyla toplantı yaptıklarını söyleyen Öngüner, “Şoförler Odası olarak yönetimimiz ile beraber tedbirler konusunda bütün önlemlerimizi aldık, şükürler olsun hiçbir araçlarımızda veya kaptanlarımızda herhangi bir sorun olmadı, hastalık konusunda yayılma konusunda tedbirlerimizi aldık, maskeye dikkat ettik, mesafelere dikkat ettik. Valiliğimiz de devamlı istişare halindeyiz. Bu süreci ne kadar erken atlatırsak o kadar esnafımıza, şoför esnafımıza, bir nebze de olsa can suyu olacak. Bu hastalık geçerse bir rahat nefes alırız. Yoksa da gerçekten durumlarımız kötü çok kötü. Malum arabalarımızın senetleri var, geçim sıkıntısı var, kredilerimiz var, ödemelerimiz var. Kredi çekip krediyi kapatıyoruz” diyerek hep birlikte tedbirlere uyulursa bir an önce hastalıktan kurtularak normal hayata dönüleceğini belirtti.

DİLAN ŞAHİNBAŞ