GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2023 16:52   Güncelleme : 22-03-2023 16:57

Tedarikçim Deprem Bölgesinden Projesi

Tedarikçim Deprem Bölgesinden Projesi

Malumunuz olduğu üzere; deprem bölgesinde sanayi, ticaret ve istihdamın yeniden canlandırılması, deprembölgesinde faaliyet gösteren şirketlerin daha hızlı toparlanması amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından "Tedarikçim Deprem Bölgesinden" projesi başlatıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan açıklamada “Daha önceki resmi yazımız ile duyurulan proje ile özellikle büyük ölçekli şirketlerin hammadde ve yarı mamulalımlarını deprem bölgesindeki firmalardan tedarik etmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda sahadan gelentalepler doğrultusunda deprem bölgesindeki satıcıları alıcılar ile bir araya getirecek çevrimiçi bir platform oluşturulmuştur. Söz konusu platformda, kayıt ve listeleme süreçleri başta olmak üzere tüm işlemler ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Söz konusu platforma https://tobbdeprem.globalpiyasa.com linkinden ulaşılabilmektedir.

Bu platform aracılığıyla;

Deprem bölgesindeki satıcılar, platform üzerinden ürünlerini sergileyebilmekte, sisteme kayıtlı olan şirketlerle iletişime geçebilmektedir.

Deprem bölgesinden alım yapmak isteyen alıcılar dadoğrudan deprem bölgesindeki (il bazında) tedarikçilere ulaşabilmekte ve deprem bölgesinden tedarik etmeyi ön gördüğü ürüne yönelik talep oluşturabilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Hopa TSO

Artvin'de HaberArtvin'de Haber