YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 10:32   Güncelleme : 22-04-2021 10:32

‘’TAŞI SIKSAM SUYU ÇIKARDI’’

Esnaflardan biri olan Süleyman Şahin gençliğinde Ramazan aylarının daha güzel olduğunu ve insanların daha sıcak olduğunu belirtti.

‘’TAŞI SIKSAM SUYU ÇIKARDI’’

Şahin Ramazan ayının gelmesi ile birlikte şu ifadelere yer verdi, ‘’ Zamanında çocukluğumuzda bizler çok istekliydik. Oruç tutmak için gün sayardık Ramazan bir an önce gelsinde orucumuzu tutalım diye. Tabi yaş ilerledi şimdi tutsakta zorlanıyoruz birazda ekonomik sıkıntılarımız göz önünde gençlerimiz eski gençlerden çok farklı. Teknoloji ilerledi ama İnsan geriledi diyebilirim. Benim zamanımda taşı sıksak suyu çıkardı öyle bir delikanlıydık ama nerde o günler şimdi herkes telefon başında, klavye başından ayrıldığı yok ki bakalım bu salgın belasıda bir an önce bitse de insanlar yaşamayı unuttu onu tekrar doğru şekilde öğrensek ‘’ dedi.

Ekonomik sıkıntılarına da yer veren Şahin, ‘’ Ekonomik sorunlar her ülkede olduğu gibi bizde fazlasıyla hissediliyor. Hadi biz yaşlandık tamam ama gençlerde aynı sorundan şikayetçi bir insanın ekonomi iyi demesiyle iyi olmaz. Yoldan geçen 100 kişiye sor 100’ü aynı cevabı verir sana ekonomimiz kötü açız emeklilik maaşı yetmiyor Çay ocağım vardı artık yok gibi bir şey salgından insan mı? Kalır çay ocağında evinden çıkamıyor millet ‘’ ifadelerini kullandı.