YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 12:39   Güncelleme : 17-06-2022 12:39

Tarihi süreç yaşayan Yusufeli halkının yanındayız”

Tarihi süreç yaşayan Yusufeli halkının yanındayız”

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Yusufeli halkının sorunlarını yakından takip ettiğini ifade ederek, bölge halkının kahvede arkadaşlarıyla, evde ailesiyle işlerinde çalışanlarla konuştuğu birbirleriyle dertleştiği bütün sorunları sayın Binali Yıldırım’a aktardık.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden ülkemizin birinci dünyanın ise 3’üncü barajı olacak olan Yusufeli barajı nedeniyle sular altında kalacak olan ilçe, tarihi günler yaşıyor. Yansıtıcılar mevkide inşaatı süren yeni yerleşim yerinin taşınma işlemi yakın zamanda başlayacak. Bu süreç içinde yaşanan sorunları Artvin Ticaret ve Sanayi Odası yakından takip ediyor.

İlçe sakinlerinin yaşadığı sıkıntıları yerinde görmek ve inceleme yapmak üzere ilçeye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci vatandaşlarla bir araya geldi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt’unda eşlik ettiği ziyaretlerde, başta ilçe esnafı ve bölge halkının sorunları bizzat aktardı.  

İlk olarak Yusufeli Barajı Limak Şantiyesinde geniş katılımlı toplantıda Binali Yıldırım’la özel görüşen Kurt, burada kendisine birtakım bilgiler verdi.  Daha sonra Yusufeli Belediye Başkanlığı önünde toplanan bölge halkını taleplerini Binali Yıldırım’a aktaran Başkan Kurt, Yusufeli belediyesinde düzenlenen görüşmede fikirlerini beyan etti. Kurt yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Serhat ilçemiz Yusufeli halkı zor günler geçiriyor. Tarihi günlerin yaşandığı ilçede, vatandaşların kahvede arkadaşlarıyla, evde ailesiyle işlerinde çalışanlarla konuştuğu birbirleriyle dertleştiği bütün sorunları Sayın Binali Yıldırım’a aktardık. Yıllardır Baraj yapılacak diye mağdur olan, şimdi ise baraj yapılıyor diye yaşanan sorunlar cefa bitmeli sefa sürme zamanın geldi. Bu halk her şeyin en iyisini hak etmektedir. Sorunların en kısa sürece çözüleceğine inancımız tam olurken, sürecin yakın takipçisi olacağımızı ifade etmek isterim” dedi.

Dilan Şahinbaş