YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 14:27   Güncelleme : 30-03-2021 14:30

SÜT ÜRÜNLERİNDE TALEP AZ

Belirli bir yaş kitlesine hitap eden süt ürünleri ve organik gıda kesiminde geçen yıllara oranla talepler ciddi anlamda azalmış durumda.

SÜT ÜRÜNLERİNDE TALEP AZ

Halk pazarında satışı yapılan süt ve süt ürünlerinin önceki yıllara oranla satış kaybı yaşanmasından dolayı Pazar alanında süt ürünü satan esnaflar diğer Pazar esnafları gibi salgından etkilenmiş durumda. Organik süt ürünleri satışını yapan 40 yaşındaki Hatice Yavuz, ‘’ 15 senedir bu işle ilgileniyorum kendimiz yapıp pazarda satışını yapmaya çıkıyoruz. Kendimiz yaptığımız için en titiz şekilde insanlara doğal gıdayı satmaya ve sevdirmeye çalışıyoruz üretimini köyde yaptığımız içinde yumurta, peynir, ceviz vb. ürünlerde tezgâhlarımızda oluyor. ‘’ dedi.

Satışları en çok etkileyen durum salgın olmasından dolayı nasıl bir zorlu süreçte olduklarına da esnaf olarak dikkat çeken Yavuz; ‘’ Diğer tüm esnaflar gibi bizim işlerimizi de büyük ölçüde etkiledi tabi eski işlerimizin yarısı bile yok şu an insanlar dışarıya çıkmaktan korktuğu için Pazar gibi kalabalık alanlara gelmiyor. Bu konuda biraz daha hassas oluyorlar bizim satışını yaptığımız ürünlerde zam durumu salgından dolayı olmaz. Bu rutin olarak yapılan belirli zamlarla aynı olur ama tabi ürünlerimiz organik olduğu için fiyat diğer büyük marketlere göre daha iyi diyebilirim.  Dediğim gibi satışlarımız çok düşük bunun sebebi salgın tabi ki ama insanlar eskisi gibi rahat gezemiyor eskisi gibi keyif ihtiyaçlarını almıyor şu anda ne lazımsa onu günü birlik veya haftalık alıyorlar. Bakalım umarım en yakın zamanda bu zorlu dönemi atlatırız inşallah. ‘’ ifadelerine yer verdi.