Yerel
Giriş Tarihi : 29-11-2022 11:08

Sürücülerin Doğru Bildiği Yanlışlar

Sürücülerin Doğru Bildiği Yanlışlar

Artvin Sanayi Sitesi kış aylarına girildiği şu günlerde sürücüleri uyardı.

Artvin Sanayi Sitesi tarafından yapılan uyarıda sürücülerin yolların kar yağışına teslim olmadan yapması gerekenler ile ilgili piyasada yanlış algı bulunduğu bildirildi.

Duyuruda “Kış aylarına girilen bu günlerde sürücüler bir an önce yollar kar yağışına teslim olmadan yapması gerekenler ile ilgili piyasada yanlış bir algı bulunmakta.

Bunların başlıcası ise kar lastiği kullanımı. 01/12/2022 tarihine kadar ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu olacak ifadesi sadece ticari araçlar için değil. Yollar kara teslim olduğunda ticari araç ya da binek araç diye ayırt etmez. Bu bağlamda binek araç sahipleri de bu tarihten itibaren kış lastiklerini takmaları mecburi bir durumdur. Bu hafta içerisinde yağacak ani bir kar yağışı ile lastikçilerde oluşacak yoğunluğa karşı mağduriyet yaşanmaması adına sürücülerimizin ivedilikle araçlarına kış lastiği takması gerekiyor.

Ayrıca araçların mekanik aksamında hava şartlarına göre arıza vermesi olasılığı düşünüldüğünde, kış bakımının da aynı ivedilikle yapılması gerekiyor. Bir şey olmaz demeyin sürpriz kar yağışına karşı tüm tedbirlerinizi alın” ifadeleri yer aldı.

ASS

Artvin'de HaberArtvin'de Haber